آخرین سوء استفاده ها واکنش دشمن حرکت رو به جلو کشور است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل عمویی در تشریح جلسه عصر امروز (یکشنبه ۳ مهرماه) فراکسیون انقلاب اسلامی در مجلس، اظهار داشت: جلسه امروز به منظور بررسی آخرین تحولات کشور و تحلیل و تبیین موضوعاتی که وجود دارد برگزار شد. بوجود آمده اند و به تصمیمات درستی رسیده اند.

وی گفت: در ابتدای این جلسه رئیس کمیسیون امنیت ملی گزارشی از اقدامات مجلس در حوادث جاری ارائه و بر وظیفه مجلس برای تشخیص ریشه ها و علل بحران تاکید کرد.

عمویی بیان کرد: نمایندگان فراکسیون در ادامه جلسه نظرات خود را بیان کردند. نمایندگان افزایش سواد رسانه ای در جامعه، تقویت تولیدات فرهنگی، پاسخگویی مسئولان، آموزش نسل جوان، نشاط اجتماعی، تصرف مناصب آزاد اندیشی، توجه به اصل ۲۷ قانون اساسی و تشکیل جلسات، ساماندهی فضای مجازی، احترام به ملی. احساسات، تشخیص اجتماعات از اغتشاشات و برخورد جدی با فتنه گران، گفتمان منطقی، ساماندهی معیشت مردم، تحقق وعده های رئیس جمهور در حوزه اقتصادی، حکمرانی موثر و بررسی دوره ای، نقش صدا و سیما و نهادهای فرهنگی اشاره شد.

عمویی گفت: محمدبکر کلیباف رئیس فراکسیون انقلابی مجلس با ارائه تحلیلی جامع از اقدامات دشمنان در سال های اخیر برای تهاجم به نظام اسلامی، تاکید کرد که با وجود شیطنت های دشمن، انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف پیشروی کرده است. ۴۳ سال گذشته است و هر روز قوی تر می شود. این سوء استفاده های اخیر هم همینطور است کاربردی تا کشور را به جلو ببرند.

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی در مجلس ادامه داد: رئیس مجلس ضمن ارائه تحلیلی از پیشرفت های جبهه مقاومت در منطقه، طرح مسئولانه آمریکا برای مقابله با ایران را بی ثباتی داخلی دانست و پیش بینی کرد: این طرح نیز شکست خواهد خورد.

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی گفت: در پایان این جلسه مقرر شد فراکسیون انقلاب اسلامی به بحث های داخلی خود برای توسعه اقدامات مثبت اجتماعی و اقتصادی ادامه دهد.

وی بیان کرد: جلسه بعدی فراکسیون در روز سه شنبه با موضوع بررسی سوابق و برنامه های سید خواهد بود. سالاد مرتضوی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود.