آخرین وضعیت کاتالوگ الکترونیک – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، کالابرگ آخرین تصمیم دولت برای افزایش توان اقتصادی مردم است. با توجه به وضعیت اقتصادی مردم، میزان یارانه کم بود و همین امر باعث شد فعالان اقتصادی از تحویل کاتالوگ های الکترونیکی حمایت کنند.

به گزارش ایسنا، دولت تصمیم دارد کالابرگ را از ابتدای تیرماه توزیع کند. فاکتور الکترونیکی از کاغذی جدا نیست و در همان حساب بانکی مردم موجود است. با توجه به شرایط اقتصادی به نظر می رسد دریافت برگه کالای الکترونیکی قدرت خرید مردم را افزایش می دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طرح کالابرگ در حال حاضر در مرحله ای قرار دارد که قرار است توسط پایلوت های شهری خارج از کشور اجرایی شود، گفت: زمانی که حدود نیمی از مغازه های مربوطه به پایانه های فروش ویژه مجهز شده اند، در حال حاضر در حال حاضر پروژه کالابرگ در حال انجام است. دیگر مشکلی برای این طرح وجود نخواهد داشت که این طرح اجرا نمی شود و برای بقیه فروشگاه ها راه هایی وجود دارد که بدون ایجاد صندوق و با تغییر دستگاه های پخت موجود می توانند محصولات واجد شرایط را ثبت کنند.

علیرضا شهمیرزایی با بیان اینکه متولی اصلی این کاتالوگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، گفت: وزارت امنیت در تکمیل زنجیره تامین کالا و نصب سیستم در فروشگاه ها مشارکت و همکاری دارد که در خلبانان.” . این طرح به صورت پایلوت در چهار شهرستان گرمسار، آبیک، دماوند و فیروزکو اجرا شد.

وی با بیان اینکه ممکن است نمایندگان نظر شخصی خود را در مورد حذف کالابرگ اعلام کرده باشند، تصریح کرد: در مورد حذف کالابرگ چیزی به عنوان نظر عمومی ارائه نشده است. طرح کالابرگ قانون است و باید پس از تصویب مجلس اجرا شود.

به گفته این مقام مسئول اجرای این طرح، این طرح پیچیده و حساس است و باید چندین طرح پایلوت اجرا شود. در حال حاضر این طرح در مرحله ای است که تصمیم گرفته شده پایلوت های خارج از شهر و در سطح کشور اجرا شود و در نهایت در صورت عدم وجود مشکل خاصی اجرایی شود.