«آرتین» سندی است از مظلومیت مردم ایران – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله لطف الله دیکام در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز ضمن تسلیت حادثه تروریستی حرم شاهچراغ اظهار داشت: قربانی شدن فرزندان شهدا و مجروحان حادثه تروریستی حرم شاهچراغ یادآوری می کند. قربانی شدن حضرت رقیه(س) و حضرت سکینه(س). س) انداخت

امام جمعه شیراز گفت: بیش از ۱۳ نفر از زائران حرم احمدبن موسی به سرکوبگرانه ترین شکل ممکن به شهادت رسیدند و زن و مرد، کودک، پیر و جوان در این حادثه کور تروریستی به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

نماینده ولی قانونی در فارس خاطرنشان کرد: با کودک ۵ ساله ای که تحت تعقیب بود و پدر و مادر و برادرش کشته شدند، عیادت کردم. آرتین ۵ ساله که ما را به یاد مظلومیت حضرت سکینه و حضرت رقیه امام حسین (علیه السلام) می انداخت سند مظلومیت ملت ایران است و این کودک می گوید من دیدم پدر و مادرم را کشته اند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تاکید کرد: دشمنان انقلاب مانند داعش، آمریکا، اسرائیل و انگلیسی ها بدانند که ننگین ترین مردم دنیا در نزد مردم ایران کسانی هستند که در اختیار مردم قرار می دهند. دشمنان برای نجات جان زنان و کودکان در حرم امن الهی

آیت الله دایکام خاطرنشان کرد: هتک حرمت به ساحت مقدس شاهچراغ و ائمه اطهار علیهم السلام هرگز قابل گذشت نیست و این موضوع برای شیرازی ها دردناکتر از هر چیز دیگری است که مادری را در مکان مقدسی مانند این بلند ببینیم. ضریح در دوران کودکی هنگام در آغوش گرفتن مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

امام جمعه شیراز بیان کرد: حسادت شیراز می جوشد که حرم اهل بیت(ع) مورد تعرض قرار گرفت و همه می خواهیم امروز از همین جا به حضرت شاهچراغ(ع) تسلیت بگوییم.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند: «ریشه این جریان را بشناسید و با آن مقابله کنید.» داعش رسما مسئولیت این جنایت را بر عهده گرفته است و می خواهیم به مردم بگوییم. داعش را شکست دادی که تو ‌ بازیچه آمریکاست و به مقام معظم رهبری بفهمانیم که شیرازی ها ریشه این ماجرا را می دانند و شعار مرگ بر آمریکا می دهند.

آیت الله دایکام با تقدیر از نیروی انتظامی ادامه داد: اوباش و اغتشاشگران و تخریب کنندگان سازه به گونه ای رفتار می کنند که نفرت خود را از این ملت مسلمان نشان می دهد و از نیروهای امنیتی می خواهیم که این قضیه را پیگیری کنند و مراقب باشند که امنیت ما توسط دشمن نقض شود. ، نکن

امام جمعه شیراز تاکید کرد: ما به عنوان نیروی کمکی نیروی انتظامی و بسیج قادر خواهیم بود برای امنیت کشور و جلوگیری از چهره های شوم داعش همه کمک ها را به کشور ارائه دهیم.