آزادی ۲ محکوم از چوبه دار در فارس – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر حجت الاسلام سید کاظم موسوی گفت: تلاش مشترک برای توسعه حل اختلاف و داوری در فارس و همچنین شورای ویژه صلح و سازش استان در راستای کمپین «به عشق حسین»آ) «عفو می کنم» منجر به اعلام موافقت در دو مورد از پرونده قصاص خود شد، گفت: محکومان همزمان با دهه محرم و بزرگداشت امام زمان (عج) در آستانه اجرای حکم قصاص هستند. حسین (آ)توسط والدینشان بخشیده شدند.

وی با بیان اینکه با آشتی این دو پرونده انتقام جویی از ابتدای سال تاکنون تعداد فوت والدین در استان فارس به ۳۳ مورد رسیده است، با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در شعب ۷۲ و ۱۴ شیراز و شورا قدردانی کرد. وی برای حل اختلافات در مرودشت افزود: حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)آ) او نه تنها الگوی کاملی در حماسه و جهاد و شهادت و استبداد است. بلکه باید از او درس بندگی و سخاوت و جوانمردی بگیریم. تهجانس از قرآن و احترام به مردم آموخت.

رئیس کل دادگستری فارس همچنین با تشکر از زحمات معاونین، سرپرستان، قضات، اعضا و کارکنان در توسعه حل منازعه در استان، خواستار مشارکت همه معاونان و روسای حوزه های قضایی استان در ترویج فرهنگ حل اختلاف شد. صلح و آشتی

حجت الاسلام موسوی با تاکید بر موضوع آموزش و لزوم ارتقای مهارت های صلح و سازش اعضای ستاد توسعه حل اختلاف و داوری استان فارس، گفت: ارجاع پرونده ها باید با دقت لازم و به گونه ای انجام شود. ، که در آن فقط موارد قابل توافق به توسعه حل اختلاف اشاره دارد.

این ضابط قضایی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت کمیته های صلح مساجد، نهادهای داوری و سایر امکانات موجود در توسعه حل اختلاف و توسعه فرهنگ حسنه با ماهیت اصلاحی. آلبین این امر ضروری و یکی از اهداف ویژه دادگستری استان در سال جاری است.