آمریکا ادعای پهپاد ایران را تکرار کرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «آنتونی پلک می زنم» وزیر خارجه آمریکا بار دیگر مدعی ارسال است پهپادها ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین تکرار کرد.

بر اساس این گزارش آنتونی پلک می زنم وی با تکرار ادعاهای دروغین مدعی شد که از نیروهای روسیه استفاده می کند پهپادها ایرانی چیز وحشتناکی است.

وی همچنین مدعی شد که ایالات متحده و متحدانش مصمم به جلوگیری از این محموله هستند پهپادها ایران به سمت روسیه است و مسکو از اینجاست پهپادها برای کشتن غیرنظامیان و تخریب زیرساخت های اوکراین استفاده می شود.

در عین حال امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک تاکید کرد: ایران به طور مستمر از صلح و پایان فوری جنگ در اوکراین حمایت کرده و علیرغم توافق بر سر همکاری دفاعی دوجانبه، هرگز از کشورهای حاضر در جنگ حمایت نکرده است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان که در نشست شورای امنیت سازمان ملل تحت عنوان صلح و امنیت بین بین المللی وی در این سخنرانی به تشریح دلایل ایران برای رد ادعاهای غرب مبنی بر استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین و ارتباط آنها با قطعنامه ۲۲۳۱ در مورد توافق هسته ای پرداخت.

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران گفت: تعدادی از کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد از جمله آمریکا، کشورهای دیگر را به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ متهم کرده‌اند، در حالی که خودشان همچنان به نقض تمامی تعهدات قانونی بر اساس همین قطعنامه ادامه می‌دهند. نمونه بارز این نقض تعهد، خروج غیرقانونی آمریکا از توافق هسته ای و تداوم این نقض تعهد در حال حاضر به عنوان اهرم چانه زنی است. اقدامی که نقض آشکار و فاحش قوانین است امره حقوق بین بین المللیمنشور سازمان ملل متحد و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت.