آمریکا بیش از ۵ میلیارد دلار موشک به عربستان سعودی و امارات فروخت – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا موسوم به پنتاگون اعلام کرد که وزارت امور خارجه این کشور با فروش ۳ میلیارد دلار موشک پاتریوت به عربستان سعودی موافقت کرده است.

آژانس همکاری های دفاعی آمریکا در این رابطه اعلام کرد: وزارت خارجه آمریکا قرارداد احتمالی فروش بیش از ۳ میلیارد دلار موشک پاتریوت و تجهیزات مربوط به آن به عربستان سعودی را تایید کرده است.

این نهاد وابسته به وزارت دفاع آمریکا در اطلاعیه خود به کنگره اعلام کرد: در مجموع ۳۰۰ فروند موشک از این نوع توسط پادشاهی عربستان سعودی از واشنگتن درخواست شده است و وزارت امور خارجه نیز قطعنامه فروش آن را صادر کرده است. موشک های بالستیک تاکتیکی پیشرفته PATRIOT MIM -104E و تجهیزات مربوطه که با هزینه تخمینی ۳.۰۵ میلیارد دلار با دولت عربستان سعودی منعقد شد.

وزارت خارجه آمریکا به طور همزمان ۲.۲۴۵ میلیارد دلار تسلیحات آمریکایی به شکل موشک به امارات متحده عربی فروخت. و غیره ذره مکمل مستقیم پشتیبانی می کند ساخته شده است.

پشتیبانی می کند فروش تسلیحات نظامی آمریکا به عربستان سعودی و امارات کمتر از ۳ هفته پس از جو انجام می شود بایدن او برای اولین بار به عنوان رئیس جمهور آمریکا به عربستان سعودی سفر کرد. سفری که به گفته بسیاری از واشنگتن به نتیجه مطلوب از جمله در حوزه همراهی ریاض در بازار نفت نرسید. این سفر حتی در میان گروه های آمریکایی با انتقادات زیادی همراه بود بایدن آنها عربستان سعودی را فقدان دستاورد خواندند.

همزمان پشتیبانی می کند فروش گسترده تسلیحات نظامی مرگبار به عربستان سعودی در شرایطی صورت می گیرد که زودتر دولت بایدن گفته می شد که به دلایل حقوق بشر محدودیت هایی را برای فروش تسلیحات به ریاض اعمال کرده است و اکنون به نظر می رسد که واشنگتن با وجود ادامه جنگ علیه یمن، محدودیت های فروش تسلیحات به ریاض را کاهش داده است.