آمریکا: ۷۰ درصد صادرات گاز ما به اروپا می رود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه الیوم، «جفری بیات» معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور انرژی گفت: این کشور ۷۰ درصد از صادرات LNG خود را به اروپا اختصاص داده است.

تاس به نقل از بیات گفت: این یک واقعیت است که آمریکا در سال جاری بزرگترین صادرکننده گاز مایع در جهان خواهد بود و ۷۰ درصد صادرات ما به اروپا خواهد بود.

آلفرد کامر، رئیس بخش اروپایی صندوق بین‌المللی پول، پیش‌تر گفته بود که توقف کامل صادرات گاز روسیه به اروپا همزمان با فصل زمستان می‌تواند منجر به کمبود مصرف گاز و بهینه‌سازی آن شود که می‌تواند تاثیرگذار باشد. از تولید ناخالص داخلی برخی از کشورها کشورهای اروپایی ۳ درصد خسارت وارد می کند.

در همین حال، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین، گفت که آمریکا گاز را با قیمت هایی متفاوت از بازار داخلی به اروپا می فروشد.

بر اساس این گزارش، این دیپلمات روس در صفحه توئیتر خود نوشت: آمریکا گاز طبیعی مایع را به اروپا با قیمتی ۴ برابر بیشتر از بازار داخلی آمریکا عرضه می کند.

وی افزود: همبستگی فراآتلانتیک مانعی برای کسب درآمد به قیمت از دست دادن متحدان نیست، به ویژه زمانی که متحدان داوطلبانه از منابع ارزان تر عرضه گاز صرف نظر کنند.

همزمان، گازپروم، بزرگترین شرکت نفت و گاز روسیه، اعلام کرد که اگر اتحادیه اروپا سقفی برای قیمت نفت روسیه تعیین کند، مسکو نیز عرضه نفت و گاز به این کشورها را متوقف خواهد کرد.