آموزش اتصال درگاه پرداخت ملت به سایت فروشگاه


اگر قصد طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس را دارید باید به دنبال بهترین قالب وردپرس باشید، قالبی که جدا از جذاب بودن، کاملا مطابق با سلیقه ایرانیان باشد و دارای امکانات حرفه ای فراوانی باشد. قالب نیکی کالا یک قالب عالی است که دارای فیلتر پیشرفته، سیستم ورود و عضویت پیامکی اختصاصی، سیستم ثبت مشاهده محصولات اختصاصی، سیستم چند فروشنده و کالای دلخواه و مقایسه محصولات می باشد. امکانات کامل این قالب باعث می شود که نیازی به افزونه های اضافی نداشته باشید و بتوانید تنها با نصب دو افزونه اصلی درگاه پرداخت و افزونه فاکتور، سایت فروشگاهی با تمامی امکانات برای مشتریان خود طراحی کنید.

در زیر نحوه اتصال درگاه پرداخت ملی به سایت فروشگاهی را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید فروشگاه خود را به راحتی به سیستم پرداخت کشور متصل کنید.

نحوه اتصال درگاه پرداخت ملت به سایت فروشگاهی

ابتدا باید یک درگاه پرداخت آنلاین را انتخاب کنید که با توجه به اینکه سیستم پرداخت بانک ملت همواره بهترین خدمات را ارائه کرده است، استفاده از این درگاه پرداخت را توصیه می کنیم، پس افزونه درگاه پرداخت ملت را دانلود کرده و برای نصب افزونه وارد باجه شوید. وردپرس، از برگه افزونه ها > افزودن جدید فایل افزونه را انتخاب و آپلود و نصب کنید. با نصب افزونه درگاه پرداخت ملت می توانید امکان انتقال مستقیم به صفحه پرداخت بانک را برای مشتریان فراهم کنید همچنین این درگاه پرداخت قابلیت سفارشی سازی متن پرداخت موفق و ناموفق و امکان بازپرداخت خودکار وجه در صورت بروز خطا را دارد.

برای فعال سازی افزونه وارد فیلد شوید WooCommerce > پیکربندی و درگاه پرداخت ملت را فعال کرده و روی دکمه مدیریت کلیک کنید.

اتصال درگاه پرداخت ملت به سایت فروشگاه

تنظیمات افزونه درگاه پرداخت ملت

با ورود به قسمت مدیریت افزونه می توانید تنظیمات مورد نظر را اعمال کنید. قسمت اول فعال یا غیرفعال کردن درگاه پرداخت است، سپس باید شماره پایانه ای که از بانک دریافت کرده اید و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. در زیر سایر قسمت های فعال سازی افزونه را توضیح می دهیم:

غیرفعال سازی پروفکتور و رفتار مستقیم: در صورت فعال بودن این تب کاربر مستقیما وارد درگاه پرداخت می شود، در صورت غیرفعال بودن این گزینه ابتدا کاربر صفحه پیش فاکتور را می بیند و سپس پرداخت را انجام می دهد.

وضعیت سفارش پس از پرداخت موفق: در صورت تمایل به تغییر وضعیت سفارش پس از پرداخت موفق، می توانید از این گزینه استفاده کنید. سه وضعیت را می توان پیکربندی کرد: بازبینی در انتظار، تکمیل شده و در حال انجام.

فعال کردن اشکال زدایی: شما این گزینه را فعال می کنید، اگر کاربر پس از زدن دکمه پرداخت به درگاه منتقل نشد و در صفحه پرو فاکتور باقی ماند، کد خطای مورد نظر را در زیر صفحه پرو فاکتور مشاهده می کند.

عنوان بندر: در این قسمت باید نام پورت خود را که می توانید وارد کنید به ملت پرداخت کند انتخاب کنید.

توضیحات بندر: در این قسمت می توانید تمامی توضیحاتی که در حین عملیات پرداخت به کاربر نشان داده می شود را بنویسید.

پیام پرداخت موفق؛ در این قسمت متن پیام مورد نظر خود را وارد کنید تا پس از پرداخت موفقیت آمیز به کاربر نمایش داده شود، می توانید از کد کوتاه {شماره معامله} همچنین برای نمایش کد رهگیری تراکنش و از کد کوتاه {SaleOrderId} برای شماره درخواست استفاده کنید.

اطلاع از عدم پرداخت؛ اگر می خواهید متن پیام پس از پرداخت ناموفق به کاربر نمایش داده شود، متن مورد نظر را در این قسمت تایپ کنید.

اطلاعیه لغو پرداخت؛ کاربر می تواند از پرداخت خودداری کند، متن پیام مورد نظر خود را وارد کنید تا در این صورت به کاربران نمایش داده شود. این پیام پس از بازگشت از صفحه بانک نمایش داده می شود.

و در آخر ذخیره تغییرات را فشار دهید.

تبریک می گویم! شما با موفقیت درگاه پرداخت ملت را به سایت فروشگاه خود متصل کردید.

آموزش اتصال درگاه پرداخت ملت به سایت فروشگاه

اگر آموزش اتصال درگاه پرداخت ملت به سایت فروشگاهی را دنبال کنید، به راحتی سایت خود را به سیستم درگاه پرداخت مجهز کرده و مشتریان می توانند با خیالی آسوده از سایت شما خرید کنند. حال بهتر است اعتماد کاربران سایت را جلب کنید. پس از خرید برای آنها فاکتور صادر کنید، این کار باعث افزایش رضایت کاربران و وفاداری آنها به سایت شما می شود. شما می توانید افزونه فاکتور فاکتوری را در سایت خود نصب کنید. (فرآیند نصب این افزونه دقیقاً مشابه نصب افزونه ای است که هزینه آن توسط ملت پرداخت شده است).

ویژگی هایی که افزونه صورتحساب به سایت شما اضافه می کند عبارتند از:

  • نمایش فاکتور
  • ارسال لینک پرداخت سریع از طریق پیامک و ایمیل
  • امکان نمایش بارکد
  • امکان ارسال نسخه pdf فاکتور
  • هماهنگی با سامانه های ارسال پیامک در کشور
  • کاربران می توانند برای هر سفارش به فاکتور دسترسی داشته باشند.

پس از فعال سازی افزونه، برای دسترسی به امکانات مورد نظر و راه اندازی افزونه، وارد پنل تنظیمات فاکتور در پیشخوان وردپرس شوید و نقش های کاربری، وضعیت سفارش، فروشگاه، لیست سفارش و … را تنظیم کنید.

اتصال درگاه پرداخت ملی به فروشگاه

امیدواریم با آموزش اتصال درگاه پرداخت ملت به سایت فروشگاهی و نصب افزونه فاکتور، بتوانید بهترین خدمات مشتری را در سایت خود ارائه دهید و تجربه کاربری سایت را بهبود بخشید.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟