آموزش پاکسازی و رفع لک های صورت (راه حل های عملی و آزمایش شده)


پوست جدید و سالم اعتماد به نفس را افزایش می دهد. همه ما به پوستی صاف و شفاف بدون لک، شوره یا منافذ باز نیاز داریم. به همین دلیل است که ما روش های مختلفی مانند اتوی صورت، دماهای مختلف و پاک کننده های صورت، مواد شیمیایی و ماسک های گیاهی را امتحان می کنیم. یکی از آزاردهنده ترین مشکلات پوستی لکه های ناشی از عوامل مختلف است. به همین دلیل، بسیاری از افرادی که به پوستی سالم و زیبا اهمیت می دهند، خواهان روشی سریعتر برای از بین بردن لک هستند. پیگمانتاسیون پوست به تغییر رنگ قسمتی از پوست به دلایل مختلف ژنتیکی یا عوامل محیطی گفته می شود یا به آن رنگدانه پوست می گویند. لکه های پوستی بیماری نیستند، اما چهره را شفاف نشان می دهند. آیا شما از آن دسته افرادی هستید که از لک های صورت رنج می برید؟ به دنبال درمان آکنه هستید؟ سایت اینترنتی دکتر فاطمه حبشی او سریع ترین راه برای از بین بردن لکه های قهوه ای روی صورت را به شما معرفی کرد که با هم به بررسی آن می پردازیم.

دلایل ایجاد لک روی صورت

بیماری های پوستی باعث ایجاد لکه ها و تغییرات پوستی می شوند. این اختلالات در اثر عوامل زیادی مانند نور خورشید، ژنتیک، ماه گرفتگی، لکه های آکنه و غیره ایجاد می شوند. پوست حاوی ماده ای به نام ملانین است که در مواجهه با نور خورشید باعث ایجاد لکه یا کک و مک می شود. در واقع لکه های زیر چشم می تواند به دلیل بسیاری از بیماری ها و حتی کمبود بسیاری از ویتامین ها در بدن ایجاد شود.

هر نقطه روی صورت

  1. کک و مک
  2. ملاسما
  3. آکنه
  4. لکه های ناشی از بیماری های مختلف
  5. لکه های خورشید
  6. لکه های پیری و پیری

چه ویتامین هایی برای آکنه مفید هستند؟

ویتامین های A، D و E و مواد معدنی مانند روی برای پوست شما مفید هستند و می توانند به شفافیت پوست و ایجاد پوستی بدون آکنه کمک کنند. می توانید مکمل های خوراکی را امتحان کنید یا به دنبال محصولات مراقبت از پوست باشید که حاوی این ویتامین ها و مواد معدنی هستند.

سریع ترین راه برای از بین بردن لک های صورت

شما می توانید لک های صورت خود را با استفاده از دو روش درمان کنید که این دو روش عبارتند از:

  1. روش های پزشکی برای درمان لکه های صورت
  2. درمان خانگی

روش های درمانی برای درمان لکه های صورت

۱. میکرودرم ابریژن

میکرودرم دستگاه خاصی است که تحت فشار کنترل شده با پوست در تعامل است. پزشکان با کمک ابزارهای مخصوص لایه بیرونی پوست را برمی دارند و همچنین تولید کلاژن را تحریک می کنند. میکرودرم ابریژن را می توان در مدت زمان کوتاهی انجام داد.

۲. سوزن میکرو

میکرونیدلینگ یکی از راه های از بین بردن لک های صورت است. این دستگاه از سوزن های بسیار کوچکی تشکیل شده است که به پوست نفوذ می کند و به آن القای کلاژن می گویند. میکرونیدلینگ پوست و کلاژن را ترمیم می کند و پوست را سفت می کند. میکرونیدلینگ نیم ساعت طول می کشد. بعد از میکرونیدلینگ هیچ جای زخمی روی پوست باقی نمی ماند و فقط آفتاب سوختگی رخ می دهد. درباره میکرونیدلینگ در کلاس آموزش پاکسازی صورت دکتر فاطمه حبشی به طور کامل توضیح داده شده است.

۳. روغن ها و کرم های روشن کننده

کرم ها و پمادهای ملایم حاوی مواد روشن کننده پوست هستند. این پماد برای از بین بردن آکنه باید چندین ماه به طور مداوم استفاده شود. برخی از این محصولات به لایه برداری و پاکسازی صورت شما کمک می کنند. برخی دیگر نیز حاوی آنتی اکسیدان های مفید و موثر برای روشن کردن پوست و از بین بردن لکه های پوستی هستند.

۴. سرما درمانی

کرایوتراپی یک درمان سرمایی است که با نیتروژن مایع انجام می شود. یک جلسه کرایوتراپی ۲-۳ دقیقه طول می کشد. این درمان روی نواحی تیره پوست انجام می شود و پوست روشن تری می دهد.

۵. پاک کننده لایه برداری شیمیایی

برای درمان لک های پوستی می توانید از انواع ماسک های لایه بردار خانگی استفاده کنید. انجام دادن لایه برداری پوست صورت از نظر شیمیایی، در کلینیک بسیار ایمن تر و راحت تر از خانه است. این فرآیند شامل استفاده از یک لایه محلول شیمیایی روی پوست است. لایه برداری شیمیایی به برداشتن لایه های پوست آسیب دیده و مرده کمک می کند تا لایه جدیدی از پوست نمایان شود. لایه برداری می تواند به طور قابل توجهی اسکار آکنه را کاهش دهد. رایج ترین روش لایه برداری پوست، درمان اسیدی پوست با اسیدهای سالیسیلیک و گلیکولیک است.

۶. لیزر Co2

سریع ترین راه برای از بین بردن لکه های صورت با لیزر، استفاده از لیزر Co2 است. این لیزر علاوه بر تاثیر بر لک ها، پوست را نیز روشن و روشن می کند. تابش در این لیزر پوست را تحریک می کند تا کلاژن بیشتری تولید کند. برای انجام این روش باید حداقل به مدت دو ماه از نور مستقیم خورشید دور باشید. عمق این لیزر کم است و فقط می تواند به سطح پوست نفوذ کند. زمان نقاهت با این لیزر ۴ تا ۷ روز است و التهاب با این لیزر شایع است.

۷. ویتامین C

استفاده منظم از ویتامین C می تواند به سفید شدن جای آکنه کمک کند. این ماده که اسید اسکوربیک نام دارد، تولید کلاژن در پوست را به میزان قابل توجهی تسریع می کند، سلول های آسیب دیده را بازیابی می کند، لکه ها و لکه های پس از التهاب را روشن می کند و رنگ پوست را بهبود می بخشد. ویتامین C را می توان به صورت قرص برای از بین بردن لکه ها یا سرم روی پوست مصرف کرد. برای تاثیر بیشتر و سریعتر سرم ویتامین C می توانید آن را با میکرونیدلینگ ترکیب کنید.

امیدواریم این توضیحات به شما کمک کرده باشد تا از شر لکه های پوستی خلاص شوید. اگر باز هم سوالی دارید یا می خواهید در این مورد آموزش بیشتری ببینید، فقط با شماره ۰۹۱۲۰۳۱۱۳۱۷ تماس بگیرید.