آیت الله علم الهادی: لبیک یا حسین به معنای اعتلای نفس در راه حق است.


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهادی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی عصر امروز در مراسم لبیک یا حسین اظهار داشت: عبارت لبیک یا حسین که در مراسم مذهبی، مسائل سیاسی و انقلابی مهم به آن متوسل می شویم. موقعیت ها، شعار ارزشمندی است و باید به معنای آن توجه کرد.

وی افزود: اگر این جمله را از روی ناآگاهی بیان کنیم، نه تنها شعار ارزشمندی نیست، بلکه توهین به ساحت مقدس امام حسین (ع) محسوب می شود. ما جواب میدهیم

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: تمام وجود و نشاط عاشورا همین دعوتی است که از ۱۴۰۰ سال گذشته تاکنون به گوش ما رسیده است و ما نیز این دعوت را می پذیریم.

آیت الله علم الهادی با بیان اینکه امام حسین (علیه السلام) از مردم خواست در برابر ذلت و در روز عاشورا جان خود را از دست بدهند و از خود بگذرند، فرمودند: امام حسین مردم را به مرگ دعوت نکرد، اما معنای این امر اگر بود. شما حاضرید زندگی مادی خود را فدای جان انسان کنید، با من بیایید.

وی خاطرنشان کرد: زندگی انسان با روح انسان ارتباط دارد و متشکل از ایمان، اخلاق، عاطفه و حس انسانیت است که با مرگ از بین نمی رود زیرا روح انسان جاودانه و جاودانه است، اما حیات مادی همان حیات حیوانی است که از بین می رود. با مرگ .

نماینده فقیه در خراسان رضوی گفت: معنای لبیک یا حسین یعنی می توانی جان مادی خود را برای جان انسان از دست بدهی، لبیک یا حسین یعنی زندگی نکردن برای پول و مقام و تجمل، اگر جان انسان را حفظ کنیم، روح ماست. در نعمت های خدا و بهشت ​​قرار می گیرد.

آیت‌الله علم الهادی می‌فرماید: آمدن با امام حسین (علیه‌السلام) در دنیا و در عرصه زندگی قیمت دارد و بهای آن این است که انسان جان حیوانی خود را در راه جان انسان ببخشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر تصمیم گرفتی به لبیک امام حسین علیه السلام پاسخی آگاهانه بدهی و راه امام را با جانت ادامه دهی، خوشا به سعادتت، با کربلایی ها و عاشورایی ها آمیخته می شوی. معنای مفهومی لبیک یا حسین است.

وی افزود: معنای لغوی این جمله این است که ما حاضریم مانند کسانی باشیم که با امام بودند و جان و فرزندان و بستگان و هر چه داریم در راه امام حسین (ع) بگذاریم و ما نمی گیریم کربلا را می گیرد و با یاران و شهدای کربلا همراهی می کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید