اتحاد حداکثری تنها راه رسیدن به مناصب بالاتر – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر اسماعیل محبی پور صبح پنجشنبه همزمان با هفته وحدت در اجتماع علما و روحانیون شیعه و سنی شهرستان نخود فرنگی وی افزود: نشان دادن اختلافات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و قومیتی در جامعه مانند سمی مهلک است.

وی ادامه داد: اگر همه ما در هر موقعیت و موقعیتی به دنبال بهبود شرایط و پیشرفت کشور هستیم راه رسیدن به این امر کنار گذاشتن اختلافات و دستیابی به وحدت حداکثری است.

وی تصریح کرد: «اختلاف با بحث علمی متفاوت است. اگر بحثی بین جامعه شیعه و سنی داریم، باید در دانشگاه ها و سمینارها بحث و بررسی شود.»

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اضافه کرد: اگر در عرصه های سیاسی اختلاف داشته باشیم راه حل را نمی توان در خیابان پیدا کرد بلکه باید در دانشگاه ها، سمینارها و نشست ها و محافل علمی جستجو کرد.

محبی پور گفت: آنچه امروز در فضای عمومی جامعه به آن نیاز داریم اتحاد و همبستگی است و آن هم جدای از رقابت سیاسی است. در زمان انتخابات باید رقابت وجود داشته باشد، اما به محض اینکه انتخابات تمام شد، همه باید دست به دست هم بدهند تا پیشرفت کنند و به جلو بروند. بیایید متحد شویم و با هم باشیم.

وی تصریح کرد: وقتی این همه ایده، فکر و ریشه مشترک داریم نباید اجازه دهیم اختلافات مانع حرکت رو به جلو جامعه شود.

وی توسعه و پیشرفت را حق همه مناطق می داند و ادامه داد: اگر خانواده ای در جامعه مشکلاتی وجود داشته باشد قطعا حل می شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اضافه کرد: می توانیم با همکاری مردم مشکلات را حل و موانع را برطرف کنیم و با همکاری نخبگان در صورت وجود اختلاف می توانیم آن را حل کنیم.