اجرای طرح سودا بنگی در مدارس شاخص کردستان آغاز شد


طالب محمدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج با بیان اینکه توجه به موضوع نماز و گسترش فرهنگ آن در مدارس مهم است، اظهار کرد: برای تبیین و نهادینه سازی فرهنگ انسان سازی نماز، طرح سودای بندگی در استثنایی پیش بینی شده است. مدارس ابتدایی دانش آموزان دختر و پسر با نیازهای ویژه استان برگزار می شود.

محمدی با برشمردن نماز به عنوان یکی از نهادهای تعلیم و تربیت دینی که مظهر همه جانبه دینداری و معنویت است، افزود: آموزش نماز و اعمال دینی به دانش آموزان مقطع ابتدایی تأثیر عمیق تربیتی، اخلاقی و عاطفی بر شخصیت آنان دارد.

وی گفت: برای جلوگیری از بروز آسیب های تربیتی در آموزش مناسک نماز باید به تفاوت توانایی ها، استعدادها، نیازها و خواسته های دانش آموزان با نیازهای ویژه توجه شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با اشاره به اینکه همه اعمال انسان بر اساس نماز به عنوان رکن اول دین محاسبه می شود، تصریح کرد: اگر تعلیم و تربیت برای دانش آموزان انجام نشود به نتیجه مطلوب در تربیت نخواهیم رسید.

محمدی با تاکید بر تأثیر این فرضیه الهی بر رشد، دستاوردهای فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی، افزود: ترویج و گسترش فعالیت های دینی و قرآنی در رأس فعالیت های آموزشی برای آموزش های ویژه قرار دارد.

شایان ذکر است اجرای این طرح از اول آبان ماه آغاز شده و تا پایان بهمن ماه در مدارس ابتدایی شاخص منطقه ادامه دارد.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید