اجرای ۵ طرح ملی صنایع غذایی با همکاری دانش بنیان ها


ستاد توسعه بیوتکنولوژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای رفع نیازهای کشور با توانمندی های بومی، برنامه های ملی توسعه صنایع غذایی را در کشور اجرا کرده است.

اجرای ۵ طرح ملی تولید محصولات غذایی با استفاده از فناوری های بیولوژیکی از جمله این تلاش هاست که با همکاری شرکت های دانش بنیان محقق خواهد شد.

«تولید صنعتی شکر سبک (۴۰ هزار تن محصول در سال)»، «تولید صنعتی کربوکسی متیل سلولز (۳۰۰ تن محصول در سال)»، «تولید استارتر لاکتیکی (۶۰ هزار بسته در سال)»، «تولید مواد ضروری روغن، عصاره و ادویه (۱۰۰۰ کیلوگرم محصول در سال)» و «تولید آنزیم های صنعت آرد و نانوایی (۶۰ تن محصول در سال)» ۵ طرحی هستند که با همکاری نهادهای مرتبط و مجموعه های دانش بنیان اجرا می شوند. .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت علمی، علاوه بر این طرح ها، طرح های تولید صنعتی ژلاتین (۳۵۰۰ تن محصول در سال)، تولید صنعتی لاکتوز (۴ هزار تن محصول در سال)، تولید پپتون و محیط کشت باکتریایی و بازیافت ضایعات نان برای تولید نان شیر یا نان بسیار مفید نیز توسعه یافته است.

اجرای این طرح ها با چالش هایی همچون توسعه زیرساخت های لازم برای تولید مکمل های غذایی (وزارت صامت و جهاد کشاورزی)، افزایش تعرفه مکمل هایی که در داخل کشور تولید می شوند (وزارت صامت و جهاد کشاورزی) مواجه است. و سازمان غذا و دارو) و ایجاد مشوق های لازم برای راه اندازی واحدهای فرآوری و بسته بندی (وزارت صلح و جهاد کشاورزی) مواجه است که با اقدامات مشترک و همکاری حل خواهد شد.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟