اخذ اقامت قزاقستان با سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار دلاری


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه،سیریک جومانگارین معاون نخست وزیر و وزیر بازرگانی و ادغام قزاقستان گفت: در صورت سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار دلاری اتباع خارجی در این کشور، مجوز اقامت برای آنها صادر می شود.

این مقام قزاقستانی در پاسخ به درخواست فراکسیون پارلمان این موضوع را گفت.آه جلبیان کرد.

وی گفت: در مرحله کنونی پیش نویس قانونی با هدف ایجاد امکان اخذ ویزای ۱۰ ساله با حق اقامت برای بازرگانان خارجی که بیش از ۳۰۰ هزار دلار در اقتصاد قزاقستان سرمایه گذاری می کنند در دست تهیه است.

وزیر تجارت و ادغام قزاقستان تصریح کرد: در درجه اول سرمایه گذاری در ایجاد کارخانه ها، شروع تولید صنعتی محصولات با ارزش افزوده بالا، فناوری های جدید و ارائه خدمات، یعنی سرمایه گذاری هایی که درآمد مالی اضافی را به بودجه می رساند. در قالب مالیات و ایجاد شغل.

ژومانگارین با تاکید بر تلاش های دولت قزاقستان برای بهبود فضای سرمایه گذاری گفت که به منظور ساده سازی روند اخذ ویزای سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران غیر ساکناصلاحاتی با دستور وزیر سرمایه گذاری و توسعه قزاقستان انجام شد و زمان درخواست ویزا از ۵ به ۳ روز کاری کاهش یافت.

شایان ذکر است که در نیمه اول سال ۲۰۲۲، سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اقتصاد قزاقستان به ۱۴.۵ میلیارد دلار رسید که ۲۸.۲ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید