ادعای احیای برجام؛ بازی انتخاباتی بایدن یا معکوس کردن مذاکرات


توحید محمدزاده، پژوهشگر مسائل بین الملل در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به زیاده خواهی آمریکا در مذاکرات؛ گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس وی گفت: هیچ قدرتی در جهان حق ندارد با زبان قدرت با جمهوری اسلامی ایران صحبت کند. یک عمر تجربه به برکت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، منطق قوی و قدرت بالای مذاکره در اختیار دولت مردان جمهوری اسلامی و مردم فهیم کشورمان و حمایت قاطع مردم و مردم است. رهبری تیم های مذاکره کننده این پیام را به جهانیان رساند که هیچ قدرتی در جهان حق ندارد با زبان قدرت با جمهوری اسلامی ایران صحبت کند.

او اضافه کرد: عملکرد و برنامه های کشور برای حمایت از مقاومت و تلاش برای بیرون راندن آمریکا از منطقه باعث شد مردم منطقه از جمهوری اسلامی حمایت کنند و این حمایت ایران را به قدرت اول منطقه تبدیل کرد که در همه امور مهم منطقه تاثیرگذار است. منطقه.

این پژوهشگر مسائل بین الملل در ادامه با بیان اینکه ایران فریب بازی های انتخاباتی بایدن برای احیای برجام را نمی خورد، گفت: منطق قوی جمهوری اسلامی ایران و تلاش برای احقاق حقوق مردم کشورمان همواره انگیزه و انگیزه بوده است. حاکمان کشور برای مذاکره با طرفین در غرب حضور داشته باشند اما ایران هرگز فریب بازی های مبارزاتی بایدن برای احیای برجام را نخورد، زیرا تجربه مذاکرات در گذشته نشان می دهد که هر بار این غرب و طرف آمریکایی بودند که مذاکرات را به بن بست رساندند یا مانند دولت قبلی آمریکا، به طور یکجانبه از تعهد خارج شد بین المللی به نام برجام خارج شد.

محمدزاده با اشاره به بدخواهی و زورگویی غرب به رهبری آمریکا در مذاکرات دوحه و وین گفت: بایدن برای چندمین بار پیاپی اعلام کرد که در تلاش برای احیای برجام است اما در عمل کشوری که مذاکرات را به بن بست می رساند، آمریکاست. آمریکا با سوء نیت آشکار روند مذاکرات را مختل می کند و مسیر رسیدن به نتیجه نهایی را ویران می کند. دروغ های آشکار کشورهای آمریکایی و غربی بارها در معرض دید مردم جهان قرار گرفته و امروز بر هیچکس پوشیده نیست. این لفاظی های رسانه ای کاری از پیش نمی برد و مردم ایران تا برآورده شدن همه خواسته هایشان محکم می ایستند.

وی در ادامه سخنان خود افزود: جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر توانسته است با وجود فشارها و تحریم های همه جانبه راه عزت و سربلندی را طی کند و به اهداف تمدنی، سیاسی و فرهنگی خود دست یابد و شما راه افتخار را ادامه خواهد داد.» و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

این پژوهشگر مسائل بین الملل با اشاره به اینکه نباید مذاکرات هسته ای را اولویت اول کشور قرار دهیم و آن را عامل غیرمنطقی بدانیم، گفت: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر به عنوان یک شرکت کننده فعال پای میز مذاکره است، اما مذاکرات باید انجام شود. هرگز اجازه ندهید کشور را در اولویت قرار دهد و ایران مانند گذشته تمام تلاش خود را برای احیای برجام به کار خواهد گرفت و به هیچ وجه از میز مذاکره خارج نخواهد شد.

او گفت: با وجود تلاش های بایدن برای برگرداندن مذاکرات، تیم مذاکره کننده ایرانی به دنبال دستیابی به نتیجه نهایی و بهره مندی از توافق است، اما بایدن تلاش می کند این صحنه را وارونه جلوه دهد و ایران را عامل شکست مذاکرات معرفی کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید