ارتش روسیه: آماده تخلیه ساکنان خرسون از منطقه هستیم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبرنامهارتش روسیه آماده تخلیه ساکنان شهر است احمق تر در شرق اوکراین گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، ژنرالسرگئی سوروویکیانفرمانده عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین روز سه شنبه گفت که تلفات روزانه ارتش اوکراین بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ کشته و زخمی بوده است.

این نظامی روسی افزود: نیروی هوایی روسیه بیش از ۳۴ هزار سورتی پرواز را در جریان عملیات نظامی ویژه در اوکراین انجام داد.

او همچنین گفت که چه زمانی خوب تلاش می کند از سد دفاعی روسیه عبور کند و از تمام نیروهای ذخیره خود از جمله نیروهای دفاعی منطقه ای آموزش ندیده استفاده می کند.

سوروویکیان با اعلام آمادگی ارتش روسیه برای تخلیه ساکنان احمق تر، افزود: در این شرایط ماموریت اصلی ما حفاظت از جان و سلامت غیرنظامیان است. بنابراین ارتش روسیه قبل از هر چیز خروج امن ساکنان را تضمین خواهد کرد.

وی ادامه داد: “کار بسیار دشوار است، اما ما هر کاری که بتوانیم برای محافظت از غیرنظامیان و سربازان خود انجام خواهیم داد.” بنابراین ما هوشیارانه و در زمان مناسب عمل می کنیم و باید تصمیمات سختی بگیریم.

سوروویکیان وی همچنین گفت که سامانه های موشکی هیمارس در احمق تر آنها تهدیدی خطرناک برای جمعیت غیرنظامی هستند و هنگامی که به طور عمدی توسط دشمن در تأسیسات زیرساختی هدف قرار می گیرند، تأمین مواد غذایی را مختل می کنند و مشکلات برق و آب ایجاد می کنند.

وی در عین حال افزود: رهبران ناتو طولانی است میزبان که از نیروهای مسلح اوکراین می خواهند تا عملیات تهاجمی را به سمت خود انجام دهند احمق تر انجام دهید.