ارزش بیش از دو ساعت


کمپین هفته آگاهی از اختلالات خوردن امسال خواستار آموزش قوی تر برای پزشکان عمومی است. در اینجا برای کسب اطلاعات بیشتر با بیت چت می کنیم

اختلالات خوردن شرایط پیچیده سلامت روان هستند. در ظاهر ممکن است به نظر برسد که آنها در مورد غذا و وزن هستند، اما عمیق تر حفاری کنید و خواهید دید که چیزهای بیشتری در جریان است. به عنوان فردی که اختلال خوردن را تجربه کرده است، می توانم به شما بگویم که به ندرت فقط به غذا مربوط می شود.

برای من در مورد نیاز به کنترل و راهی برای کنار آمدن با احساساتی بود که نمی‌دانستم با آنها چه کنم. این تمرکزی بود که من پیدا کردم تا اوضاع را بهتر کنم. با اینکه، البته، هر چیزی را در من ایجاد کرد.

این شرایط می تواند بر سلامت جسمانی و ظاهر شما تأثیر بگذارد. اما شما نمی توانید با نگاه کردن به آنها متوجه شوید که چه کسی اختلال خوردن دارد. به دلیل ماهیت موذیانه این شرایط، فرد مبتلا به اختلال خوردن نیز بعید است که خودش به دنبال کمک باشد. به همین دلیل است که توجه به علائم اولیه ضروری است.

با توجه به اینکه پزشکان اغلب در خط مقدم هستند، ضروری است که آنها آموزش ببینند تا این علائم اولیه را تشخیص دهند و به افراد نیازمند کمک کنند. در حال حاضر پزشکان عمومی به طور متوسط ​​کمتر از دو ساعت در مورد اختلالات خوردن آموزش می بینند، علیرغم اینکه از هر ۵۰ نفر در بریتانیا یک نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. یک پنجم از دانشکده های پزشکی بریتانیا هیچ آموزشی در مورد اختلالات خوردن ارائه نمی دهند.

به همین دلیل است که Beat خواستار آموزش قوی تر در دانشکده های پزشکی است. این کمپین محور هفته آگاهی از اختلالات خوردن امسال است. برای کسب اطلاعات بیشتر، با کری فلمینگ، رئیس خدمات تخصصی Beat، و عضو دایرکتوری مشاوره دکتر گرگوری وارویک، روانشناس خبره مشاوره در خدمات روانشناسی کوئست صحبت کردم.

درک اختلالات خوردن و شکست افسانه ها

اولین چیزی که برای من روشن شد این است که مانند سایر شرایط سلامت روان، اختلالات خوردن نیز پیچیده است. گرگ توضیح می‌دهد که معیارهای تشخیصی اغلب می‌توانند همپوشانی داشته باشند و سپس تجربه هر فرد لایه‌ای از تفاوت‌های ظریف را اضافه می‌کند.

کری با بحث در مورد برخی از افسانه‌های مربوط به اختلالات خوردن، خاطرنشان می‌کند که تشخیص تنها یک زوج دشوار است، زیرا تعداد زیادی از آنها وجود دارد.

تصورات نادرست زیادی وجود دارد، برخی از رایج‌ترین آن‌ها، برای مثال، این است که فردی که دچار اختلال خوردن است، همیشه کمبود وزن دارد. متأسفانه این یک کلیشه است که اغلب افراد را از درک اختلال خوردن یا احساس اینکه برای یک اختلال خوردن لایق یا مستحق کمک هستند باز می دارد و می تواند به این معنی باشد که آنها برای کمک دراز نمی کنند.

کری خاطرنشان می‌کند که این تصور غلط همچنین می‌تواند مانع از آن شود که عزیزان متوجه وجود یک مشکل شوند و همه اینها مداخله زودهنگام را دشوارتر می‌کند.

اختلالات خوردن ممکن است برای هر کسی با هر وزن، هر سن و جنسیتی اتفاق بیفتد. کری تکرار می کند.

افسانه دیگری که کری به آن اشاره می کند این است که تصور می شود بی اشتهایی شایع ترین اختلال خوردن است. در حالی که این وضعیتی است که اغلب در مورد آن صحبت می شود و در رسانه ها نشان داده می شود، اختلال پرخوری در واقع افراد بیشتری را نسبت به بی اشتهایی و پرخوری عصبی روی هم تحت تاثیر قرار می دهد.

به همین دلیل است که کمپین بیت برای هفته آگاهی از اختلالات خوردن در سال گذشته در مورد اختلال پرخوری بود و ما شاهد افزایش زیادی در این موضوع در ۱۲ ماه گذشته بوده ایم.

کری همچنان بر اهمیت ارتباط با افراد حرفه‌ای تاکید می‌کند، اگر در مورد اختلالات خوردن چیزی مطمئن نیستید، از جمله افرادی که تجربه‌ای را تجربه کرده‌اند.


کمپین هفته آگاهی از اختلالات خوردن امسال

کری در ادامه به موضوع کمپین امسال توضیح می‌دهد که تمرکز آن بر آموزش پزشکی قوی‌تر در مورد اختلالات خوردن است.

ما در حال مبارزه برای هر برنامه بنیاد دانشکده پزشکی هستیم تا آموزش جامع اختلال خوردن را به عنوان بخشی از مدرک خود ارائه دهیم. هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم که هر پزشک عمومی آینده قادر است اختلالات خوردن را درک کند، علائم را خیلی سریعتر ببیند و افراد را به مناسب ترین درمان راهنمایی کند.

بهبودی ممکن است، اما ما به شدت به پزشکان عمومی خود برای تشخیص این علائم هشدار دهنده اولیه که ممکن است ربطی به وزن یا ظاهر نداشته باشند، تکیه می کنیم.

Beat اخیراً یک نظرسنجی از افرادی که اختلال خوردن را تجربه کرده‌اند انجام داده است و ۵۸ درصد از پاسخ‌دهندگان احساس می‌کنند که پزشک عمومی آنها اختلال خوردن آنها را درک نمی‌کند و ۷۲ درصد باید بیش از شش ماه منتظر بمانند تا از پزشک عمومی خود کمک بگیرند.

کری اشاره می کند که پزشکان عمومی هستند بسیار به حمایت از این افراد اختصاص داده شده است، اما آنها باید ابزارهای مناسب برای کمک داشته باشند و این جایی است که کمپین بیت وارد می شود. برای حمایت از کمپین، بیت از ما می‌خواهد که صحبت کنیم، مهارت داشته باشیم و گام برداریم.

صحبت کن: تجربیات خود را با پزشکان عمومی (مثبت یا منفی) در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و گفتگو را ادامه دهید.

مهارت بالا: به کمپین Beat برای تغییر آنلاین بپیوندید و نشان دهید که چرا این آموزش می تواند زندگی را تغییر دهد.

استپ آپ: برای بیت جمع آوری کمک مالی کنید و پیام آنها را تقویت کنید.

اگر در حال مشارکت هستید، می توانید از هشتگ #WorthMoreThanTwoHours و #EDAW2022 در رسانه های اجتماعی استفاده کنید.


دریافت کمک مناسب برای شما

بحث درباره اهمیت مداخله زودهنگام، گرگ توضیح می‌دهد که همراه با خطر فیزیکی اختلالات خوردن، دریافت کمک اولیه برای تغییر عادات ضروری است.

ما در نهایت تلاش می کنیم عادات غذایی و نحوه مراقبت از خود را تغییر دهیم و هر چه بیشتر ادامه پیدا کند، بیشتر خود را نشان می دهد.

گرگ با گفتن بیشتر در مورد دریافت پشتیبانی مناسب، اهمیت بررسی منابع خود را به ما یادآوری می کند. افراد زیادی در آنجا هستند که توصیه می کنند، به خصوص در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند TikTok که ممکن است دقیق نباشد. استفاده از منابعی مانند NHS و موسسات خیریه که با اختلالات خوردن کار می کنند بسیار مهم است.

با نگاهی به راه‌های مختلف حمایت، گرگ اشاره می‌کند که NHS و حمایت خیریه می‌توانند ایده‌آل باشند و درمان خصوصی گزینه‌ای برای کسانی است که می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. گرگ به موانع درمان خصوصی اشاره می کند، از جمله این واقعیت که کسانی که وزن بسیار کمی دارند یا رفتارهای پرخطری دارند ممکن است از داشتن تیمی در اطرافشان سود بیشتری ببرند.

برای کسانی که به اندازه کافی خوب هستند که با یک درمانگر خصوصی کار کنند، گرگ می گوید باید بررسی کنید که در این زمینه آموزش دیده اند زیرا همه مشاوران آموزش اختلالات خوردن ندارند.

گرگ با نگاهی به انواع مختلف درمان هایی که می تواند کمک کند، اشاره می کند:

و البته این رویکردها به فرد و نیازهای خاص او بستگی دارد.

“صرف نظر از مدل، ۴۰٪ از تغییرات ناشی از رابطه شما با درمانگرتان است.” گرگ می گوید. بنابراین اطمینان از اینکه به درمانگر خود اعتماد دارید و با او ادامه می دهید، کلیدی است.

فاکتورهای زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید با در نظر گرفتن این موضوع در نظر بگیرید، برخی از مثال‌هایی که گرگ و کری ارائه کرده‌اند شامل جنسیت درمانگر شما، مذهب آنها، بودن یا نبودن آنها در جامعه LGBTQ+ و اینکه آیا آنها واگرای عصبی هستند یا نه. نکته مهم این است که احساس ارتباط داشته باشید.


از Beat برای همراهی با ما در این بحث متشکریم. به عنوان یادآوری، می توانید در مورد کمپین آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید و در وب سایت آنها به آنها بپیوندید.

اگر به دنبال یک درمانگر خصوصی برای کمک به اختلال خوردن هستید، می توانید به راهنمای مشاوره مراجعه کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر