اروپا بداند که حسابش به موقع تسویه خواهد شد


خطیب نماز جمعه امروز تهران گفت: بسیج امید پیشرفت کشور است و هم تفکر بسیج و هم نهاد بسیج امید ما برای رسیدن به آرمان های ملت ایران است.

به گزارش ایسنا، حاج علی اکبری در خطبه های نماز جمعه امروز تهران اظهار کرد: در آستانه یکی از روزهای الهی انقلاب یعنی ۱۴ آذرماه سالروز تاسیس بسیج مصطفین هستیم. بسیجیان سرافراز سپاه محمد رسول الله (ص) از مجموعه های خوش نام در تهران هستند.

وی افزود: ما شگفتی و تفکر بسیج را در مرحله اول انقلاب دیدیم و در مرحله دوم به این شجره انقلاب در تأیید آرمان های اسلامی امیدواریم. کافی نیست.

حاج علی اکبری در خطبه دوم نماز جمعه گفت: هفته گذشته تحلیل عمیق و حکیمانه ای از رهبر انقلاب درباره شرایط کشور دریافت کردید. اصل صحبت ایشان این بود که مشکل ما و استکبار جهانی مشکل پیشرفت است و نمی خواهند جمهوری اسلامی پیشرفت کند. وی با بیان اینکه وظیفه همه تلاش برای پیشرفت ایران است، گفت: بسیج امید کشور برای پیشرفت است. تفکر بسیجی و نهاد بسیج امید ما برای رسیدن به آرمان های ملت ایران است.

وی افزود: اکنون نوبت معجزه بسیج است و در گام دوم انقلاب بسیج قهرمان باید در همه عرصه ها بدرخشد. اول در ساختن انسان به سبک انقلاب اسلامی که مهمترین هنر مکتب بسیج است و باید قویتر از گذشته ادامه یابد. امید به بسیج در جهاد و تمدن و پیشرفت آینده است. در ترویج معنویت و اخلاق و مبارزه با فقر و تبعیض… چشمان امام و امت به شما دلهای پاک و اراده قوی شماست.

حاج علی اکبری ادامه داد: امیدواریم نزدیکان ما در نهاد بسیج بسیج دانش آموزی، معلم و فرهنگی را در اولویت کاری خود قرار دهند. اصلی ترین جایی که برای بسیج باید سرمایه گذاری کنیم همین منطقه است. ما باید به مسجد و پایگاه های بسیجی در گذشته اهمیت دهیم و این پایگاه ها باید تقویت شوند. این لیست مهیج بسیج باید منتشر شود و اینها راه های پیش رو هستند.

وی بیان کرد: از وزرا، فرهنگیان، دانشگاهیان، معلمان، اصحاب رسانه، خطیبان نماز جمعه و مبلغان ما آرزوی پیروی در مسیر نورانی رهبری را دارم. گاهی سوالاتی از سوی ما بیان می شود که احساسی است و گاهی اوقات برخی از کلمات نفرت انگیز. ما باید از روش و درایت امام عزیز پیروی کنیم.

وی ادامه داد: هفته گذشته رهبری هیئتی را به سیستان و بلوچستان اعزام کردند و بنده هم خدمتگزار بودم. ما با اقشار مختلف مردم در حمداله دیدار کردیم و مطالب علما و نخبگان و اقشار مختلف را شنیدیم و با توجه به اتفاقات اخیر استان و در جریان ناآرامی هایی که در زاهدان رخ داد تعدادی از هموطنانمان کشته شدند و رهبری علاوه بر تدابیر استاندار گفت: این هیئت باید به استان بروند و مشکلات را ببینند و اقدامات تکمیلی را اعلام کنند و این کار ظرف یک هفته انجام شد. خوشحالی و سپاسگزاری خود را از خداوند به خاطر بلوغ سیاسی مردم در حوادث اخیر ابراز می کنیم که مردم واقعاً نمی دانند چه بگویند و شما مردم و دوستان و دشمنان را شگفت زده کرده اید. رهبر عزیز به اخبار فتنه انگیز پایان دادند و این مطالب فتنه انگیز جمع می شود.

وی با تشکر از رفتار و عملکرد دولت و دستگاه دیپلماسی گفت: رفتارهای مضحک و شوخی های تلخی که در روزهای اخیر از آژانس می شنویم و مواضع کشورهای اروپایی مضحک و کنایه آمیز است و مسئولان ما علیه غربی ها، اروپایی ها و جبهه‌های آمریکایی ایستادند و غنی‌سازی ۶۰ درصدی را آغاز کردند و به اروپایی‌ها بفهمانند که حسابشان به روی ملت ما باز است و رنج‌های زیادی کشیده‌اند و به موقع حسابشان تسویه می‌شود.