استاندار کردستان: عذرخواهی هایی در دستگاه های اجرایی صورت گرفت


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اسماعیل زارعیکوشا عصر امروز در جلسه شورای استاندارد استان کردستان اظهار داشت: موضوع استاندارد آنطور که باید در متن تصمیمات جامعه گنجانده نشده است.

وی خاطرنشان کرد: استاندارد باید مانند حفاظت غیرفعال در چارچوب راهکارها باشد و نگاه را در این بخش وسعت بخشد و تنها به پروژه ها محدود نشود.

استاندار کردستان تصریح کرد: موضوعات و آموزش های زیادی در زمینه های مختلف در اختیار آحاد جامعه قرار دارد اما از استاندارد آنها مطمئن نیستیم.

وی افزود: در حوزه استانداردها باید فراتر از محصول نگاه کنیم و در مقوله مدیریت باید استانداردها رعایت شود.

زارعی کوشا بر نظارت بر استاندارد تجهیزات شهربازی و مصالح ساختمانی به ویژه محصولات پیش ساخته تاکید کرد.

وی تاکید کرد: باید به سمت الگوسازی در حوزه استاندارد برویم و در امور پیشگام باشیم تا کردستان به عنوان الگو در کشور مطرح شود زیرا آمادگی و ظرفیت لازم برای الگوسازی در کردستان وجود دارد.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: برخی بهانه ها برای انجام ندادن کار لازم در دستگاه های اجرایی مطرح شد، سرویس ندادن آسانسور به دلیل کمبود بودجه توجیه پذیر نیست.

وی اذعان داشت: عدم رعایت برخی الزامات نباید تجربیات تلخی مانند پلاسکو را برای ما تکرار کند، به عنوان مثال در ساخت ساختمان استانداری کردستان هماهنگی وجود ندارد و هر استانداری تصمیم گرفته برای خود بسازد.

وی افزود: هزاران میلیارد تومان در حوزه ساخت و ساز هزینه می شود اما هیچ کدام از ساختمان ها مطابق با معماری جمهوری اسلامی ایران نیست.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید