استقلال نتوانست از پرسپولیس جدا شود/ ساپینتو از خودی گرفت! – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، تیم فوتبال استقلال در چارچوب هفته دهم رقابت های لیگ برتر از ساعت ۱۷ امروز در ورزشگاه آزادی تهران میزبان آلومینیوم اراک بود که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

استقلال در این دیدار با سیدحسین حسینی، رافائل سیلوا، عارف غلامی، جعفر سلمانی (۸۹ ابوالفضل جلالی)، کوین یاماگا، مهدی مهدی پور، روزبه چشمی (۸۹ سجاد شهبازادا)، آرش رضاوند (۶۰ سعید مهری، محمد مهدی موبیهی) ، و پیمان بابایی (۶۰ ارسلان مطهری) به میدان رفت.

آبی ها که در این دیدار ساپینتو را به همراه نداشتند و از روی سکوها نظاره گر مبارزه تیمش بودند، دقایق ابتدایی را با فشار روی دروازه تیم اراکی آغاز کردند و در ۱۵ دقیقه ابتدایی صاحب توپ و میدان شدند. اما نتوانست جلوی خطر جدی را بگیرد. در دروازه حریف ایجاد کنید.

از سوی دیگر شاگردان مهدی رحمتی در ضد حملات تبحر داشتند و در چندین موقعیت مالکیت توپ توانستند دروازه سیدحسین حسینی را تهدید کنند اما دروازه بان آبی پوش تیم ملی اجازه باز شدن دروازه را نداد.

جدال دو تیم در نیمه اول عمدتاً در مرکز زمین بود و استقلال با وجود اینکه توپ و میدان بیشتری در اختیار داشت اما در عمل نتوانست خطر جدی دروازه حریف ایجاد کند به همین دلیل دو تیم به میدان رفتند. رختکن با قرعه کشی

در نیمه دوم استقلالی ها حملات خود را کم کردند تا پیش بیفتند اما دفاع چندلایه آلومینیومی اجازه نداد دروازه اراکی تهدید شود.

مهدی کایدی که در این دیدار از ابتدا در ترکیب تیمش قرار گرفت تا مشکل عبور از خط دفاعی حریف را حل کند، بارها شانس خود را آزمود و در چند مرحله خطرناک شد اما نتوانست خواسته ساپینتو را برآورده کند. روی نوار شکست

در دقیقه ۶۱ پس از ارسال ارسلان مطهری و سعید مهری به زمین، استقلالی ها فرصت خوبی داشتند تا دروازه حریف را باز کنند اما توپ در محوطه جریمه به بازیکنان برخورد کرد و به وسط زمین برگشت.

۱۰ دقیقه بعد استقلال دو موقعیت خطرناک دیگر روی دروازه مهمان اراکی ایجاد کرد اما دروازه بان آلومینیوم پورحمیدی هر بار دروازه را باز نگه داشت. محبی و کایدی این دو موقعیت خطرناک را ایجاد کردند.

در دقیقه ۸۳ ارسلان مطهری با ضربه ای دقیق و زیبا وارد دروازه آلومینیوم شد اما ضربه او از داخل محوطه جریمه با واکنش عالی پورحمیدی همراه شد تا این دروازه بان برای مقابله با حملات آبی های تهرانی تنها بماند.

در دقیقه ۸۵ اسماعیل شریفاتی بازیکن باتجربه آلومینیوم که دقایقی قبل وارد زمین شده بود به دلیل تاخیر در شروع مسابقه اولین کارت زرد را دریافت کرد و پس از اعتراض به این کارت و اتفاقات پیرامون آن کارت زرد دوم را دریافت کرد. کارت و از زمین بیرون انداخته شد. این تصمیم داور با اعتراض بازیکنان آلومینیوم همراه شد.