اظهارات وزیر کشور ایران درباره «دستگیری نیروهای اطلاعاتی» را رد می کنیم.


وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای که به رویترز ارسال شده است، گفته است که فرانسه اظهارات وزیر کشور ایران در خصوص هموطنانی که اخیراً در آن کشور بازداشت شده‌اند را رد می‌کند.

وزارت امور خارجه فرانسه روز چهارشنبه به اظهارات وزیر کشور ایران در خصوص دستگیری اعضای سازمان اطلاعات فرانسه در ایران واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا؛ وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای که به رویترز ارسال کرد، اعلام کرد که فرانسه اظهارات وزیر کشور ایران در خصوص هموطنانمان را که اخیراً در آن کشور بازداشت شده‌اند، رد می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است که همانطور که وزیر امور خارجه گزارش داده است از دستگیری ۷ فرانسوی در ایران مطلع هستیم. فرانسه رفتار ایران در قبال هموطنانمان را به شدت محکوم می کند. ما مقامات ایرانی را مسئول سرنوشت و رفتار با تمامی مقامات فرانسوی که خودسرانه در ایران بازداشت شده اند، می دانیم.

احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه جلسه شورای دولت با تاکید بر اینکه همه این جوانان فرزندان نظام هستند، گفت: دشمن تلاش کرد با ایجاد بلاتکلیفی، جلوی حرکت علمی کشور را بگیرد و پیشرفت علمی کشور را مختل کند، کسب و کار ایجاد می کند. محیطی نامناسب و خطرناک برای مردم که با اقدام قوی دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی نتوانست به اهداف خود دست یابد. دشمن به دنبال شکستن گفتمان بین مردم است و سعی می کند دولت را از انجام وظایف خود باز دارد.

وزیر کشور همچنین با بیان اینکه در درگیری های اخیر افراد از ملیت های مختلف دستگیر شدند، تصریح کرد: عناصر اطلاعاتی فرانسه و عناصر داعش دستگیر شدند. اغتشاشات اخیر عناصری از کشورهای دیگر را نیز درگیر کرده است که دستگیر شده اند و در دست قوه قضاییه هستند که طبق موازین قضایی با آنها برخورد خواهد شد.