اعطای جایزه هفتمین اجلاس سالانه حقوق بشر اسلامی به شیرین ابواکله و دکتر ماندلا


به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، کاظم غریب آبادی معاون بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در مراسم گرامیداشت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی اظهار داشت: در سال ۱۳۸۵، ۲۰۱۷-۲۰۱۸ و ۲۰۱۷-۲۰۰۸ و ۲۰۰۷، ۲۰۰۷-۲۰۰۸ و ۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰. به ابتکار جمهوری اسلامی ایران روز سالگرد تصویب اعلامیه حقوق بشر اسلامی نامگذاری شده است و حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی ثبت شده و کشورهای اسلامی موظف به برگزاری مراسم در این روز هستند.

وی با تاکید بر اینکه اعلامیه حقوق بشر اسلامی به دنبال توسعه و تبیین ارزش‌های والای انسانی است، گفت: غرب همواره سعی کرده است ارزش‌های لیبرالی خود را به سایر جوامع تحمیل کند و ارزش‌های کشورهای دیگر از جمله کشورهای مسلمان را نادیده بگیرد.

دبیر ستاد حقوق بشر ایران افزود: رعایت حقوق بشر یکی از چالش های اصلی حقوق بشر در جهان امروز است. امروزه بیش از هر زمان دیگری کرامت انسانی مورد هجمه قرار گرفته است، سلطه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، جنگ، تحریم، تخریب و مخاطرات زیست محیطی و فقر از مولفه هایی است که صلح جهانی را رقم زده است.

قریب آبادی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه جامعه برای رسیدن به صلح و عدالت با چالش های زیادی مواجه است گفت: عقلانیت، عدالت و معنویت. مهمترین ارکان زندگی بشر، دستیابی به صلح پایدار است و حقوق بشر اسلامی بر این موارد تأکید دارد.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به هفتمین جایزه بین المللی حقوق بشر اسلامی گفت: امسال ۳۵ نامزد از ۲۲ کشور جهان به کمیته جایزه معرفی شدند که پس از بررسی و بررسی، شهیده شیرین ابوعقله روزنامه نگار را به دلیل اقدامات روشنگرانه خود در خصوص این جایزه انتخاب کردند. جنایات رژیم صهیونیستی و آقای ماندلا، نماینده مجلس قانونگذاری آفریقای جنوبی و از پیشگامان موج جدید رژیم صهیونیستی علیه آپارتاید و حمایت این رژیم از مردم فلسطین، به عنوان برندگان هفتمین دوره حقوق بشر و بشر انتخاب شدند. جایزه کرامت

وی افزود: همچنین در این دوره جایزه آیت الله العظمی جوادی آملی از پیشکسوتان عرصه ترویج و تبیین حقوق بشر اسلامی و همچنین شهید صیاد هدی که با گروه های تروریستی مبارزه کرد و در دست تروریست ها به شهادت رسید. عملیات، تجزیه و تحلیل و تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید