اقدامات “فوق العاده” ارتش آمریکا برای سفر پلوسی به تایوان


به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، وزارت دفاع آمریکا قصد دارد برای حمایت از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، حضور و تحرکات خود را در منطقه هند و اقیانوس آرام افزایش دهد.

آسوشیتدپرس به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که در صورت تایید سفر پلوسی به تایوان، ارتش آمریکا حرکت نیروها و تجهیزات خود را در منطقه هند و اقیانوس آرام (آب های اطراف چین) افزایش خواهد داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات پنتاگون جزئیات بیشتری ارائه نکردند، اما گفتند که احتمالاً جت‌های جنگنده، کشتی‌ها، تجهیزات جاسوسی و سایر سیستم‌های نظامی را برای امنیت پرواز پلوسی و حضور وی در تایوان فراهم خواهند کرد.

مقامات پنتاگون به این خبرگزاری گفتند که هرگونه سفر مقامات ارشد آمریکایی مستلزم تدابیر امنیتی ویژه است، اما اقدامات اتخاذ شده برای سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان فراتر از حد معمول است.

مارک میلی، رئیس ستاد کل ارتش آمریکا دیروز (چهارشنبه) گفت: وقت آن نیست که درباره سفر پلوسی به تایوان صحبت کنیم، اما اگر تصمیمی در مورد سفر پلوسی یا هر کس دیگری گرفته شود و آنها درخواست حمایت نظامی کنند، ما هر کاری که بشود انجام خواهیم داد. ما این کار را برای اطمینان از ایمنی آنها انجام خواهیم داد.”

ساوت چاینا مورنینگ پست نیز صبح امروز (پنجشنبه) به نقل از یک اندیشکده محلی گزارش داد که ناوگان حمله ای نیروی دریایی آمریکا در شرق آسیا در حال حرکت به سمت تایوان است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید