امکانات تولید صنعتی در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد


روح الله ذوالفقاری معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و توسعه در خصوص تسهیلات جدیدی که صندوق نوآوری و توسعه در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهد، گفت: شرکت های دانش بنیان که تصمیم دارند زیرساخت های تولید دانش خود را توسعه دهند. محصولات می توانند برای تامین بخشی از هزینه های لازم از امکانات تولید صنعتی صندوق نوآوری و توسعه شکوفایی استفاده کنند.

وی افزود: اعطای این تسهیلات هم برای اجرای طرح های تاسیس و هم طرح های عمرانی از برنامه های کاری اصلی صندوق است.

معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: هزینه های اجرای طرح های صنعتی شامل تامین فضای تولید، تامین ماشین آلات و تجهیزات و هزینه های راه اندازی اولیه است که در دایره حمایت های صندوق قرار می گیرد. اگر توجیه فنی و اقتصادی داشته باشند.

وی با تاکید بر اهمیت حمایت مالی از این طرح ها افزود: ایجاد ظرفیت های جدید، افزایش ظرفیت و ارتقای کیفیت تولید محصولات دانش بنیان نیازمند سرمایه گذاری زیرساختی است و صندوق نوآوری و شکوفایی آمادگی دارد ۸۰ درصد هزینه های لازم را پرداخت کند. برای اجرای این پروژه ها.

به گفته معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی، این ابزار با نرخ ترجیحی ۱۱ درصد و با بازپرداخت تا ۷ سال بر اساس پیشرفت کار و در صورت از ظرفیت تامین کنندگان داخلی استفاده می شود که میزان حمایت این صندوق نیز بیشتر در نظر گرفته شده است.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: شرکت های دانش بنیان می توانند از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی برای دریافت تسهیلات تولید صنعتی اقدام کنند و از این فرصت بهره مند شوند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟