انتقاد از «نگهبانان» بی طرف/ آیت الله حسینی: از بازرسی استان به شدت حمایت می کنم.


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، مقامات قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته قوه قضائیه با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یاسوج دیدار کردند.

آیت الله سید نصیر حسینی در این دیدار با تبریک هفته قوه قضائیه به پاس پاسداشت شهدای لاستیک و شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی گفت: قوه قضائیه برای برخورد با ایشان جایگاه جدی، حیاتی و موثری در نظام جمهوری اسلامی دارد. با حفظ نظم و امنیت، مقصران و متخلفان در پیش‌زمینه هستند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نظام قضایی ایران اسلامی از هر نظر با دیگر دستگاه های قضایی دیگر کشورها متفاوت است، گفت: بگیریم.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز قوه قضائیه در خدمت صیانت از جامعه و اسلام است، گفت: ممکن است افراد ناراضی باشند که ماهیت قضاوت همین است و عده ای ناراضی برگردند.

این مدرس حوزه علمیه گفت: در دستگاه قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد کار بسیار خوبی انجام شده و در زمینه فساد و بیت المال و همچنین برخورد با اراذل و اوباش اقدامات خوبی انجام شده است. ما تایید، حمایت و تحسین می کنیم که چنین برخوردها و نظارت ها باید ادامه یابد.

امام جمعه شهر یاسوج در ادامه سخنان خود خطاب به مقامات قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سازمان بازرسی استان باید با قدرت و توان به وظیفه خود عمل کند. ما از آنها حمایت می کنیم که از چیزی نترسند و دستگاه قضایی استان باید تلاش کند. او از بازرسی ها حمایت کامل می کند تا مردم طعم شیرین عدالت را بچشند.

حسینی ادامه داد: متاسفانه در برخی جاها دستگاه های نظارتی، نظارت را جایگزین این معامله کرده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه قوه قضائیه جمهوری اسلامی ثمره خون هزاران انسان مستحق است، تصریح کرد: با فساد مبارزه کنید و در راه شرع و جلوگیری از تجاوز تردید نکنید.

وی با بیان اینکه چه باید بکنیم چون عده ای در هر ساعت ۱۰ تخلف قانونی می کنند، گفت: باید راه بی قانونی را ببندیم. تا با خطبه هایمان جلوی بی قانونی را بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد شدید از گسترش بدحجابی در شهرستان های استان گفت: قانون و شرع می گوید باید با بدحجابی مبارزه کنیم. اینگونه افراد را به روشی که قانون تعیین کرده است حرکت دهید.

حسینی یادآور شد: به عنوان مثال نزدیک خانه خودمان تا نیمه های شب از صدا و حرکت اراذل و اوباش نمی توانستیم بخوابیم، اما خوشبختانه در راستای ارتقای امنیت اجتماعی، اراذل و اوباش کمتر می توانستند دست و پا و گاری خود را دراز کنند و کتک بزنند. بسیار کاهش یافته.

وی ادامه داد وقتی به کف خیابان نگاه می کنیم وضعیت خوبی نمی بینیم و شایسته انقلاب و مکتب و نظام جمهوری اسلامی نیست. برخی از این پوشش ها نافرمانی است، مقابله با احکام الهی است و باید در روستا حرکت جدی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: برخی افراد می گویند که در فعالیت های فرهنگی فعالیت می کنند و نباید با این گونه افراد و فحاشی ها برخورد کنند. کی می خواهند چنین چیزهایی را روی زمین در خیابان جمع کنند؟

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر ما به اندازه کافی قوی نیست، گفت: پوشش آشکارا باعث فساد می شود.

حسینی در ادامه گفت: باید بر زمین خواری و دست اندازی به منابع طبیعی نظارت جدی شود چراکه جنگل زدایی و کوهنوردی افزایش یافته و عده ای فقط به دنبال کسب و کار خود هستند. آنچه را که نگهبانان تاکنون انجام داده اند را پیگیری کنید. هیچ بخاری از آنها دیده نمی شود. با افسران حراست صحبت کردیم و گفتیم که به نظر شما ماهیت و تأثیر امنیت ادارات چیست و چه کمکی برای حفاظت و صیانت از بیت المال کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از دستگاه قضایی استان می خواهم که از اداره کل بازرسی همه جانبه حمایت کند. قوه قضائیه باید تقویت شود

آیت الله حسینی در ادامه سخنان خود با انتقاد شدید از وضعیت گروه های کوهنوردی و عدم سازماندهی آنها در استان که آن هم رعایت نمی شود.

وی همچنین با انتقاد از وضعیت فضای مجازی گفت: باید نسبت به ناهنجاری ها در فضای مجازی پاسخ محسوس قضایی داده شود.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید