اون ماشین های زشت! / از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+ عکس)


عصر ایران است– در طول تاریخ صنعت یک ماشین برای مخاطبان و کاربران این حوزه دو موضوع به عنوان شاخص در نظر گرفته می شود: طراحی و قابلیت های فنی. اگرچه فرآیند ساخت خودرو شامل مراحل مختلف و بسیار مهمی است، اما دو عامل فوق به طور کلی اصل ماجرا را برای مخاطبان بازار جهانی خودرو شکل داده است.

بنابراین زمانی که خودروی جدید ارائه می شود، اولین قضاوت ها در مورد آن به شرایط طراحی و سپس به توان فنی عموم مردم مربوط می شود و به همین ترتیب سلیقه ها بر اساس زیبایی و همچنین ضعف خودرو، تعاریفی را ایجاد می کنند. طرح.

اما جدای از این سلیقه ها و نظرات، صنعت خودرو در طول تاریخ خود محصولاتی را ارائه کرده است که هیچ گاه اصطلاحات متعارف برای ارتباط با ذهن بیننده را نداشته و همین مشکل باعث شکست تولید و یا خارج نشدن از مرحله مفهومی شده است. در زیر ۶ خودرو را مشاهده می کنید که به عنوان محصولات زشت و عجیب تعریف شده اند.

نیسان پولسار NX

این خودرو در سال ۱۹۸۶ به بازار ژاپن معرفی شد و سپس راهی آمریکای شمالی شد. طراحی مهم ترین چالش این خودرو بود چون تا ستون وسط یک کوپه جذاب بود اما بعد تبدیل به استیشن و وانت شد! یعنی دو قسمت بدن هیچ ربطی به هم ندارند!

BMW Z1

اتفاقا این کوپه آلمانی بسیار زیبا و جذاب بود اما کل مشکل به مدل درها و سیستم باز شدن آن ها مربوط می شد. به جایی رسید که فروش آن در برخی کشورها به دلیل نگرانی های ایمنی ممنوع شد. عملکرد کامل Z1 اینجا بخوانش.

این ماشین های زشت!/ از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+ عکس) ۲

لامبورگینی LM002

نام لامبو برای اکثر طرفداران خودرو کافی است که حتی بدون دیدن تصویری از محصول مورد نظر عاشق شوند! اما این SUV عملا هیچ ارتباطی با تاریخچه خودروهای سریع لامبورگینی ندارد. برخی از بررسی های خودرو از آن به عنوان کاردستی کودکانه یاد می کنند! البته کشتی با موتور ۱۲ سیلندر هم دقیقا همینطور است کانتاش. درباره LM002 اینجا ادامه مطلب

این ماشین های زشت!/ از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+ عکس) ۳

فیات مولتی پلا

وقتی فیات در سال ۱۹۹۸ معرفی شد، انتقادات زیادی به آن وارد شد. مولتی پلا از آن دسته خودروهایی است که به سختی لحظه مثبت یا بهتر بگوییم جذابیت در طراحی آن پیدا خواهید کرد!

اون ماشین های زشت!  / از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+ عکس) ۴

لوتوس اروپا

این خودرو در سال ۱۹۶۶ روی خط تولید قرار گرفت و تا سال ۱۹۷۵ در بازار حضور داشت. این خودرو در کوپه کلاس ۲ قرار گرفت، اما طراحی غیرعادی عقب باعث شد با وجود سابقه درخشان لوتوس در طراحی خودرو، مورد انتقاد قرار گیرد. مردم و کارشناسان

لینکلن بلک وود

قطعا در نگاه اول متقاعد خواهید شد که این بیشتر یک سدان است تا یک ون. طراحی دماغه و همچنین نمای جانبی ستون آخر درب صندوق عقب هیچ ربطی به فضای بار ندارد و شکست لینکلن در سبد محصولاتش محسوب می شود. البته برای مدت بسیار کوتاهی (اوت ۲۰۰۱ تا دسامبر ۲۰۰۲) در خط تولید قرار داشت.

این ماشین های زشت!/ از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+ عکس) ۶

تویوتا پرویا نسل اول

این مرد ژاپنی در دهه ۹۰ با نام ون سوسکه شناخته می شد. راستش را بخواهید، وقتی از پهلو به آن نگاه کنید، احساس می کنید طراحی آن یک سوسک چاق است و همین باعث شده است نامش مدام در لیست زشت ترین خودروهای تاریخ تکرار شود.

این ماشین های زشت!/ از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+ عکس) ۷