اگر با تجارت مواد مخدر مقابله نکنیم، اروپا به شدت درگیر مواد مخدر خواهد شد


رئیس جمهور گفت: در صورت عدم برخورد موثر ایران با تجارت مواد مخدر، اروپا و کشورهای غربی به شدت درگیر مواد مخدر سنتی و صنعتی خواهند شد.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۳۸۰۰ شهید و بیش از ۱۲ هزار جانباز در عرصه مبارزه با مواد مخدر و هر چه بیشتر دست اندرکاران این عرصه را تبریک گفت. او بر مبارزه بی رحمانه با مواد مخدر تاکید می کند.

رئیس جمهور با تاکید بر گنجاندن موضوع کلی موثرتر مبارزه با مواد مخدر در برنامه هفتم، مسئولان ذیربط را موظف کرد لایحه جامع مبارزه با مواد مخدر را در اسرع وقت برای بررسی به دولت ارائه کنند تا پس از بررسی و تصویب، تصویب و تصویب شد و به تصویب قانونی رسید و به شورای اسلامی تقدیم شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه اولویت مبارزه با قاچاق مواد مخدر برخورد با باندها و سازمان های سازمان یافته قاچاق مواد افیونی است، بر تمرکز بیشتر دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی برای مقابله با این باندهای سازمان یافته در مرزها و قبل از گسترش آنها در داخل کشور تاکید کرد. : با انجام کارهای اطلاعاتی دقیق تر و همچنین ضربه زدن به منابع مالی شبکه ها و باندهای قاچاق مواد مخدر می توان به طور موثرتر با قاچاق مواد مخدر مبارزه کرد.

رئیسی همچنین مواد مخدر را مهم ترین معضل و آسیب اجتماعی کشور دانسته و بر تشکیل اتاق فکر با حضور کارشناسان و کارشناسان دلسوز برای بازنگری های لازم در روند مبارزه با مواد مخدر و ارائه روش های موثرتر در زمینه های مختلف تاکید دارد. بخش هایی از برخورد با این مشکل

رئیس‌جمهور برخورد و مبارزه جدی‌تر با فروشندگان مواد مخدر که جامعه هدف خود را از بین جوانان، دانشجویان و به‌ویژه دانش‌آموزان انتخاب می‌کنند، ضروری دانست و بر تلاش بیشتر دستگاه‌های فرهنگی برای ایجاد حس تنفر از مواد مخدر و پیامدهای مصرف آن تأکید کرد.

رئیسی با بیان اینکه جدای از زشت جلوه دادن چهره شهرستان ها، به مسئولان اجرایی به ویژه دستگاه های اجرایی زیرمجموعه وزارت کشور دستور داد تا با تلاش مضاعف و در مقایسه با جمع آوری معتادان متجاهر و جامعه پذیری مجدد، جلسات ستاد مبارزه با مواد مخدر را به صورت مستمر برگزار کنند. .

رئیس جمهور همچنین بر لزوم درخواست های بین المللی کشورها و سازمان های بین المللی در زمینه مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و تصریح کرد: در صورت عدم برخورد موثر ایران با تجارت مواد مخدر، اروپا و کشورهای غربی به شدت درگیر مواد مخدر سنتی و صنعتی خواهند شد. اما متاسفانه این کشورها و سازمان های بین المللی همواره از تعهدات خود کوتاهی کرده اند.