این شرکت آمریکایی قیمت نفت در سال آینده را چند دلاری پیش بینی کرده است


به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، اسکات شفیلد، مدیرعامل شرکت پایونیر نچرال ریسورسز که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت شیل در میدان پرمین آمریکا است، گفت: زمانی که چین محدودیت های تاج را در سال آینده افزایش می دهد اگر اقتصاد شروع شود، قیمت نفت افزایش می یابد و به ۱۲۰ دلار در هر بشکه می رسد.

از آنجایی که شاهد اعمال قرنطینه ویروس کرونا و متعاقب آن کاهش فعالیت های اقتصادی در چین هستیم، قیمت نفت در بازارهای جهانی در فصل تابستان کاهش یافته است.

شفیلد در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که هنوز فکر می‌کند که قیمت نفت تا اواسط سال آینده زمانی که چین اقتصاد خود را به دلیل محدودیت‌های کرونا باز کند، به بشکه‌ای ۱۲۰ دلار باز خواهد گشت.

مدیرعامل شرکت آمریکایی پایونیر اویل همچنین گفت: اگر آمریکا در زمینه خطوط انتقال نفت و گاز و پایانه های گاز سرمایه گذاری بیشتری نکند، چین به زودی در زمینه زیرساخت های انرژی از آمریکا پیشی خواهد گرفت.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده از شرکت‌های نفتی خواسته است که تولید نفت خود را افزایش دهند، اما شفیلد می‌گوید که شرکت‌ها در حال کمبود مکان برای حفاری هستند و دو سال طول می‌کشد تا شاهد افزایش حفاری باشیم.

مدیرعامل شرکت نفت پایونیر افزود: بایدن برای افزایش تولید نفت داخلی در آمریکا نه تنها با شرکت ها صحبت کند، بلکه باید با سهامداران و بازیگران مالی که پول این صنعت را تامین می کنند نیز صحبت کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید