ای عمامه چرا ندیدی بسیجی اسلحه به دست نگرفت و شهید نشد خدا لعنتت کند که گفتی دانش آموزان خشونت نکنند.


رئیس اندیشکده مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: حادثه هولناک و تروریستی شاهچراغ (ع) کینه دیرینه دشمن از ایران اسلامی و جهان تشیع را آشکار کرده است.

من گزارش میدم ایرنا; علیرضا پناهیان شامگاه شنبه در مراسم گرامیداشت شهدای حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (علیه السلام) اظهار داشت: حادثه ناگواری که در حرم شاهچراغ (ع) رخ داد متأثر از متعهدین و مسلمان علاقه مندان شد. اهل بیت (علیهم السلام). هر انسان درستکار و عاقلی نمی تواند با شنیدن این داستان متاثر نشود.

رئیس اندیشکده دانشگاهی مقام معظم رهبری ادامه داد: کسانی که از کشتن آیت الله شهید دستگیب ابایی ندارند، زنان و کودکان را تیرباران می کنند.

پناهیان با بیان اینکه در این حادثه درس ها و مصادیق فراوانی وجود دارد، گفت: دشمنان ما با این حادثه خباثت دیرینه خود را به ما نشان دادند. خداوند متعال در قرآن می فرماید آنها برای شما خوب نیستند; چرا باید یک نفر اینقدر از دست ما عصبانی باشد که به زن و بچه ما شلیک کند؟

وی خطاب به مردم با بیان اینکه دشمنان از ملت ایران کینه داشتند و ملت ایران باعث بیداری ملت ها شده است، گفت: آیا معتقدید ما دشمن داریم؟ کره ات را بده، برده شو، دانشگاهت را با خاک یکسان کن، اما دشمنی آنها با تو تمام نمی شود. شما باید مقاومت کنید، باید با دشمنان خود مانند دشمن رفتار کنید و به چشم دشمن به دشمن نگاه کنید.

پناهیان با اعتقاد به اینکه حس خصومت در کشور فروکش کرده است به ۲۲ آبان اشاره کرد و گفت: بچه ها زندگی را شروع می کنند و با کشتی بازی می کنند. کودک به طور غریزی می داند که دشمنی دارد که باید با او مبارزه کند. انگیزه مبارزه با دشمن نباید در ذهنشان گم شود، بلکه باید دشمن خود را پیدا کنند. کسانی که مدرک گرفته اند، باید در سینه خود کینه توزی نسبت به دشمن داشته باشند.

وی گفت: اولین پیام این گلوله باران این است که دشمنان از ملت ایران کینه دارند. آنها از زنانی که با وجود شورش ها حجاب خود را برنمی داشتند، بیزار بودند. آنها حتی از کودکان و نوجوانان ما کینه ای دارند. زیرا افراد کم حجاب و جوانان ما در این شورش تسلیم داعش نشدند.

پناهیان تصریح کرد: از نوجوانان دبیرستانی که صدها هزار نفر در این چند شب در اطراف حرم نگهبانی می کنند کینه دارند. آنها از مردمی که از مشکلات اقتصادی رنج می برند به امید آینده ای روشن کینه دارند.

وی گفت: دشمنان با یک تیر و چند تیر نمی توانند ملت ایران را نابود کنند. اما برخی از ایرانیان هنوز کینه توزی دشمن را باور نکرده بودند. دشمنان این ملت آنقدر کینه در دل دارند که با اینکه می دانند نمی توانند ملت را عصبانی کنند، باز هم دندان قروچه می کنند.

پناهیان با اعتقاد به اینکه دشمنان خدا، دشمنان احمد بن موسی (علیه السلام)، دشمنان علی بن موسی (علیه السلام) و دشمنان اهل بیت (علیهم السلام) دشمنان ملت ایران هستند، گفت: حتی اگر دشمنان به ملت ایران دسترسی پیدا می‌کنند، به بردگی رضایت می‌دهند، نمی‌کنند. آنها هزاران دانش آموز را در یک نقطه نابود کردند. مردم ایران باید باور کنند که دشمن دارند. خداوند با آیات خود این سؤال را برای ما مطرح می کند.

خطاب به مردم فرمود هر که مؤمن شد دشمنی پیدا کرد، فرمود: اگر نمی خواهید دشمن داشته باشید ایمان نیاورید; تو نمی‌توانی هابیل باشی بدون اینکه قابیل تو را بکشد، تو نمی‌توانی یوسف باشی بدون اینکه برادرانت تو را به چاه بیندازند. این آموزش را بررسی کنید.

پناهیان گفت: به رسانه های دشمن نشان ندهید. از این جمله باید دید و شنیدن رسانه های دشمن، جنایت دیدن و بد خوردن است.

وی با بیان اینکه سیاستمدار نبودن یعنی دشمن نداشتن، گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب لعنت خدا بر کسانی که می خواهند جوانان ما سیاسی نباشند. این جنایات نشان می دهد که ما دشمن داریم و دشمنان ما کینه توز هستند، اگر در شب حادثه تروریستی شاهچراغ (علیه السلام) در این شبستان باز می شد صدها هزار نمازگزار کشته می شدند. اما ما دشمنان را نابود خواهیم کرد زیرا از این راه عقب نشینی نمی کنیم و نفرت آنها را در گلویشان خفه می کنیم.

پناهیان با اشاره به شعار “خون در رگ های ما هدیه به رهبر ماست” گفت: مردم نمی خواهند برای حفظ رهبر خود خون بدهند. این شعار متعلق به دوران دفاع مقدس بود که ۲۰۰ هزار شهید دادیم. در حال حاضر اختیارات ما خیلی بیشتر از اینهاست. ملت ایران باید برای رهبر خود که از دیرباز بر ضرورت جهاد تبیینی تاکید کرده قیام کند. رهبر انقلاب از آینده خبر داشتند.

وی گفت: وقتی وضعیت فرهنگ جامعه به سمت پیشرفت پیش برود، شایعه پراکنی می شود و جهاد تبیین بر تک تک ما واجب می شود. دفاع مقدس و حفاظت از حرم وظیفه کافی بود ولی جهاد تبیین یک وظیفه عینی است.

پناهیان گفت: نمی توانم درس اول شهادت شاهچراغ را از دست بدهم اما باز هم تاکید می کنم که ما دشمن داریم و دشمن از ما کینه دارد. دشمن خیلی بیشتر از گذشته از ملت ایران متنفر بوده است. اگر روزی امام جمعه شیراز شهید شد، حالا می خواهد تک تک مردم را تیرباران کند، چون مردم ایران همچنان در مقابل او مقاومت می کنند و از مشکلات اقتصادی خود سیر نشده اند. به همین دلیل می خواهند از این مردم انتقام بگیرند.

وی افزود: آنچه دشمنان با عراق و سوریه می کنند جلوی چشم ماست. ما نباید عقب نشینی کنیم. من از ملت ایران می‌خواهم که بیدار شود. باید مقابل دشمن برویم.

پناهیان تصریح کرد: دشمنان با ایجاد بلاتکلیفی و هرج و مرج به دنبال ترساندن و خسته کردن ملت ایران هستند و امیدشان این است که با گلوله باران از آب گل آلود ماهی بگیرند. آنها گلوله باران می کنند و می خواهند به مردم یادآوری کنند که ما خودمان این کار را کردیم.

وی افزود: هرکس بترسد بیشتر شایعه را می پذیرد و دشمنان با ترس و هراس سعی در تحمیل قدرت خود به ملت ایران دارند و با ضرباتی که می زنند ملت را فرسوده می کنند.

پناهیان گفت: متأسفانه چند روحانی عمامه دار به سرکردگی برخی از سیاسیون نجیب این مملکت الگوی ابوموسی اشعری را ساختند و کاری به جبهه حق و باطل نداشتند و ای اماما که کور بودی. و ندیدم که بسیج اسلحه نگرفت، کتک خورد، شهید شد، اما خشونت نکرد و برای امنیت مردم جان داد، لعنت خدا بر شما که گفتید دانش آموزان خشونت نکنید. مرگ بر شما منافقان

وی با بیان اینکه اسلام دین رحمت است، گفت: اسلام حتی به کافران ساکن کشورهای اسلامی نیز پناه می دهد و به خون و ناموس آنها احترام می گذارد. اگر یکی از کافران علاقه مند به گوش دادن به قرآن است، باید به او اجازه گوش دادن به قرآن را بدهید.

پناهیان تصریح می کند: اسلام به همه ملت ها و مردم احترام می گذارد. همه افرادی که تحت حمایت اسلام زندگی می کنند از حقوق شهروندی برابر برخوردارند.

وی گفت: کسانی که حادثه ناگوار شاهچراغ را رقم زدند چه توجیهی برای کار خود دارند و کسانی که از این کار پشت صحنه حمایت و تهیه کردند و چگونه می توانیم کار آنها را توجیه کنیم. آیا می توان افرادی را که در یک مکان جمع شده اند کشت؟

پناهیان ادامه داد: ایمان قتل را جایز نمی داند و تقلب را محدود می کند. مؤمن و مسلمان خیانت نمی کند. اگرچه انسان در جبهه ها حافظ خاک و ارزش های کشور است و حمایت از انسان در جنگ را همه دنیا می پذیرند، اما چگونه می توانیم این اتفاق عجیب را بپذیریم که شخصی شبانه وارد حرمی شود که منتسب به حرمت است. اهل بیت؟ (ع) و مردم بیگناهی را که برای انجام وظیفه الهی به این مکان آمده اند و زن و مرد و بزرگ و کوچک را به قتل برسانند تیرباران کنید.

وی افزود: به این دلیل است که چندی پیش حادثه ای در کشورمان رخ داد و اکنون ۴۰ روز است که هرج و مرج به وجود آمده است، اما واکنش به این حادثه تلخ که ۱۳ کشته برجای گذاشت چیست؟

رئیس اندیشکده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به فوت یک خانواده در حادثه شاهچراغ (ع) اشاره کرد و گفت: افرادی که با هموطنان، مسلمانان و مذاهب شما همدردی می‌کنند. چه کسی می تواند قبول کند که یک خانواده سه نفر از اعضای خود را در یک زمان از دست بدهد؟

پناهیان یادآور شد: آیا افرادی که دست به چنین کارهایی می زنند شستشوی مغزی می دهند؟ مردم را کشتند. در قرآن کریم آمده است که هر کس بی گناهی را بکشد گویی همه مردم را کشته است. قرآن برای کسی که جان انسان شریف و مؤمن را می کشد سخت ترین عذاب را داده است و خداوند متعال برای او عذاب دردناکی آماده کرده است.

وی تصریح کرد: از دستگاه های ذیربط، نهادهای امنیتی و قوه قضائیه تقاضا داریم که مجدانه از این موارد ساده غافل نشوند. ما باید خود را به جای کسانی بگذاریم که عزیزان خود را در این حادثه از دست دادند. جای کودکی که خانواده اش را از دست داده است.

پناهیان با تاکید بر اینکه برای برخورد با عاملان این حادثه قاطعیت لازم است، گفت: ما در کشوری با امنیت زندگی می کنیم. نعمت امنیت، نعمتی است که در درجه دوم قرار ندارد.

و افزود: وقتی امنیت نباشد، تجارت نباشد، آسایش نباشد، درس و فرهنگ نباشد. نعمت امنیت نعمت بزرگی است. برخی می خواهند این نعمت را از کشوری بگیرند که از امنیت خوبی در خاورمیانه برخوردار است. ما باید سعی کنیم نعمت امنیت را حفظ کنیم.

پناهیان ادامه داد: آنها قصد دارند امنیت کشور را بر هم بزنند و مردم را نسبت به یکدیگر مشکوک کنند. این تحرکات ناامیدانه نشان می دهد که آنها سعی دارند امنیت داخلی را زیر پا بگذارند. ما باید هوشیار باشیم و این امنیت را از مسئولان نظام مطالبه کنیم. انسان قدر نعمت را نمی داند تا به نعمت نزدیک شود، اما وقتی نعمت از بین رفت، قدر نعمت را می داند.

فرمود: اسلام دین رحمت است، اما رحمت حدی دارد. حیف کسی که به مردم بیگناه شلیک می کند و مرد و زن و پیر و جوان و حتی بچه را می کشد، این ظلم است. خداوند هم می گوید باید در مقابل ظلم مقاومت کنید.

پناهیان با بیان اینکه دشمن در کمین است، گفت: دشمن به دنبال فرصت است تا فرصت را غنیمت شمرد و ضربه بزند. بنابراین مسئولان امنیتی کشور باید هوشیار باشند.

رئیس اتاق فکر مقام معظم رهبری تصریح کرد: تعداد زائران حرم احمد بن موسی (ع) پس از کرونا بیش از گذشته افزایش یافت. این اتفاق زیبا نشان دهنده ایمان مردم است.