با افزایش تورم ، COLA تأمین اجتماعی بزرگترین دهه اخیر استواشنگتن (AP)-میلیون ها بازنشسته در تامین اجتماعی برای سال 2022 5.9 درصد از مزایای خود برخوردار خواهند شد. بزرگترین تعدیل هزینه زندگی در 39 سال به دنبال افزایش تورم در حالی است که اقتصاد در تلاش است تا مانع از شیوع ویروس کرونا شود. پاندمی.

بر اساس برآوردهای منتشر شده در روز چهارشنبه توسط سازمان تامین اجتماعی ، COLA ، همانطور که معمولاً نامیده می شود ، برای هر کارگر بازنشسته به طور متوسط ​​92 دلار در ماه است. این نشان دهنده وقفه ناگهانی از آرامش طولانی مدت تورم است که در 10 سال گذشته به طور متوسط ​​هزینه زندگی را 1.65 درصد در سال افزایش داد.

با افزایش این مبلغ ، متوسط ​​حقوق تامین اجتماعی برای کارگر بازنشسته ماهانه 1657 دلار در ماه آینده خواهد بود. مزایای یک زوج معمولی 154 دلار افزایش می یابد و به 2753 دلار در ماه می رسد.

“کلیف رومزی” بازنشسته در مورد افزایش هزینه های زندگی خود می گوید: “خیلی سریع پیش می رود.” پس از فروش در یک تولید کننده فولاد ، رومزی در نزدیکی Hilton Head Island ، کارولینای جنوبی زندگی می کند. او در خانه از همسر نزدیکا 60 ساله اش ، جودی ، که بیماری آلزایمر پیشرفته دارد ، مراقبت می کند. از زمان شیوع ویروس کرونا ، رومزی گفت که او به افزایش قیمت مواد غذایی ، دستمزد پرداخت شده به مراقبان که هر از گاهی او را املا می کنند و محصولات مراقبت شخصی برای جودی اشاره کرده است ، بدون توجه به هزینه های انرژی.

COLA بر بودجه خانوارهای حدود 1 از 5 آمریکایی تأثیر می گذارد. این شامل دریافت کنندگان بیمه تامین اجتماعی ، جانبازان معلول و بازنشستگان فدرال ، در مجموع نزدیک به 70 میلیون نفر می شود. برای بچه هایی که در 15 سال گذشته بازنشستگی را آغاز کرده اند ، این بزرگترین افزایشی خواهد بود که آنها دیده اند.

مری جانسون ، تحلیلگر گروه حمایت از شهروندان سالمند غیر حزبی ، می گوید: “این استقبال می شود.” “اما آنچه ما می شنویم این است که حتی با استفاده از COLA ، قدرت خرید همچنان تضعیف می شود زیرا افزایش قیمت ها همچنان در حال افزایش است.”

سیاست گذاران می گویند COLA به عنوان حمایتی برای محافظت از مزایای بیمه تامین اجتماعی در برابر از دست دادن قدرت خرید در اقتصاد در حال تغییر است و نه دستمزد بازنشستگان. حدود نیمی از سالمندان در خانوارهایی زندگی می کنند که مزایای تأمین اجتماعی حداقل 50 درصد درآمد آنها را تأمین می کند و یک چهارم آنها برای تمام یا تقریباً تمام درآمد خود به پرداخت ماهانه خود متکی هستند.

چارلز بلاهوس ، کارشناس سیاست بازنشستگی ، سرپرست سابق عمومی که به نظارت بر امور تأمین اجتماعی و امور درمانی کمک می کند ، می گوید: “صرف نظر از اندازه COLA ، هرگز نمی خواهید اهمیت COLA را به حداقل برسانید.” “آنچه مردم قادر به خرید هستند به شدت تحت تأثیر تعداد آنها قرار می گیرد. ما در بسیاری از موارد از ضروریات زندگی صحبت می کنیم. “

گزارش معتمدین تأمین اجتماعی امسال هشدارهای بیشتری را در مورد ثبات مالی بلند مدت این برنامه ارائه می دهد ، اما صحبت چندانی در مورد اصلاحات در کنگره با توجه قانونگذاران به استفاده از قوانین عظیم داخلی رئیس جمهور جو بایدن و دسیسه های حزبی در مورد بدهی ملی انجام نمی شود. تامین اجتماعی نمی تواند از طریق روند تطبیق بودجه حل شود دموکرات ها در تلاش هستند تا از وعده های بایدن استفاده کنند.

جان لارسون ، D-Conn ، رئیس کمیته فرعی تامین اجتماعی مجلس نمایندگان و نویسنده قوانین برای رسیدگی به کمبودهای احتمالی که باعث می شود برنامه نتواند مزایای کامل را در کمتر از 15 سال پرداخت کند ، گفت: اما نوبت تامین اجتماعی فرا خواهد رسید. لایحه وی مالیات حقوق و دستمزد را افزایش می دهد و همچنین فرمول COLA را تغییر می دهد تا به هزینه های مراقبت های بهداشتی و سایر هزینه هایی که برای سالمندان سنگین تر است ، اهمیت بیشتری دهد. لارسون گفت قصد دارد سال آینده کار خود را ادامه دهد.

او گفت: “این یکبار تزریق COLA پادزهر نیست.”

اگرچه بسته داخلی بایدن شامل گسترش عمده مدیکر برای پوشش دهان و دندان ، شنوایی و بینایی است ، لارسون گفت که او از رای دهندگان می شنود که افراد مسن احساس می کنند مورد توجه دموکرات ها قرار نگرفته اند.

لارسون می افزاید: “در سالن های شهر و سالن های تله شهر ، آنها می گویند:” ما واقعاً از کاری که شما با اعتبار مالیات کودکان انجام دادید خوشحال هستیم ، اما ما چطور؟ ” در انتخابات میان دوره ای ، این حوزه بسیار مهم است. “

COLA تنها بخشی از معادلات مالی سالانه سالمندان است. به زودی اعلامیه ای در مورد حق بیمه بخش B Medicare برای مراقبت های سرپایی اعلام می شود. این معمولاً افزایش می یابد ، بنابراین حداقل بخشی از افزایش بیمه تامین اجتماعی برای مراقبت های بهداشتی است. حق بیمه بخش B در حال حاضر 148.50 دلار در ماه است و گزارش معتمدان Medicare افزایش 10 دلاری را برای سال 2022 تخمین زده است.

مریلین مون ، اقتصاددان ، که بعنوان متولی عمومی امنیت اجتماعی و مدیکر فعالیت می کرد ، گفت که معتقد است تورم کنونی تعدیل کننده شرایط اقتصادی بسیار غیرمعمول است و الگوی محدودیت قیمتها با گذشت زمان دوباره خود را نشان می دهد.

مون گفت: “من فکر می کنم امسال افزایش خواهد یافت که در آینده شاهد تولید مثل آن نخواهید بود.”

سیاست گذاران نباید کار با برنامه های بازنشستگی را به تعویق بیندازند.

وی گفت: “ما در برهه ای از زمان هستیم که مردم تا زمانی که احساس ناامیدی به وجود نیاید ، به نیازهای سیاستی واکنش نشان نمی دهند و امنیت اجتماعی و مدیکر برنامه هایی هستند که از برنامه ریزی های بلندمدت و نه از راه دورهای کوتاه مدت سود می برند.” به

دیدگاهتان را بنویسید