برای اولین بار در تاریخ، موشک بالستیک چینی از آسمان تایوان عبور کرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، منابع خبری چین گزارش دادند هستند این کشور برای اولین بار یک موشک بالستیک بر فراز تایوان شلیک کرد.

CTV در همین راستا گزارش شده است که برای اولین بار در تاریخ، موشک های بالستیک چینی مستقیماً بر فراز آسمان تایوان پرواز کردند. سرلشکر”مینگ سایه پادشاهاستاد امور راهبردی دانشگاه دفاع ملی پکن در تلویزیون گفت: رزمایش های اخیر شامل پرتاب موشک هایی بود که برای اولین بار بر فراز جزیره تایوان پرواز کردند.

وی گفت: این موشک ها همچنین از حریم هوایی پدافند موشکی پاتریوت تایوان عبور کرده و در دید کامل سامانه های پدافند موشکی به اهداف خود اصابت کردند. ایجیس آمریکا ضربه خورد.

این مقام چینی خاطرنشان کرد: پرتاب این موشک ها به وضوح نشان می دهد که ارتش آزادیبخش خلق (PLA) توانایی خود در هدف قرار دادن اهداف در مناطق دورافتاده را به اثبات رسانده و نشان دهنده رشد قابل توجه توانایی های تسلیحاتی ما است.

مطابق با مینگ سایه پادشاهدو منطقه هدف برای پرتاب این موشک بالستیک به دلیل پایگاه های دریایی مستقر در شهرهای بندری است تایتونگ، هاوالین و کائوسیونگ تایوان انتخاب شدند. منطقه دیگری در باریک ترین قسمت تنگه تایوان در نزدیکی جزیره پینگ شما قرارداد. دو منطقه دیگر در شمال تایوان و در نزدیکی بندر مهم و لجستیک قرار دارند جیلونگ واقع شده اند آخرین منطقه آموزشی نزدیک جنوب است بیشتر آنها این مرکز در تایوان واقع شده است و برای آموزش استفاده می شود.

پرتاب موشک بالستیک چین بر فراز تایوان در بحبوحه تشدید تنش ها بین پکن و واشنگتن بر سر تایوان به دنبال سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان صورت می گیرد. این سفر با واکنش شدید و خشم آلود پکن مواجه شد.