بررسی ریشه اتفاقات اخیر در کمیسیون اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، نشست تخصصی نخبگان کمیته زنان و خانواده کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی با موضوع «تحلیل ابعاد مختلف رویدادهای اخیر در حوزه زنان و ارائه راهکارها و راهبردهای سیاستی» روز دوشنبه برگزار شد. ۹ نوامبر ۱۴۰۱ به ریاست مظفر; رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی به ریاست خانم زعفران در کمیته بانوان و خانواده برگزار شد.

این نشست با حضور مسئولان برخی نهادها و ارگان های مرتبط، نخبگان و کارشناسان-کارشناسان و مسئولان گروه های مطالعاتی زنان و خانواده در برخی از دانشگاه ها برگزار شد و با تحلیل وضعیت موجود، ریشه ها و پیامدهای مشکلات اخیر جامعه را از حوزه های مختلف حقوقی بررسی کردند. زوایای حقوقی، اجرایی و مدیریتی مورد بحث و تحلیل قرار گرفت و سیاست ها و راهبردهای مدیریتی ارائه شد.

در ابتدای این دیدار مظفر؛ رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی، فلسفه برگزاری این نشست را با تحلیل و بررسی رویدادهای اخیر کشور با رویکرد نقش آفرینی زنان و با تمرکز بر دو محور تبیین وضعیت موجود و ارائه حقوقی، برشمرد. راهکارها و راهبردهای سیاسی و اجرایی در کوتاه مدت و بلند مدت.

در این جلسه مسئولان و متخصصانی از شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای اسلامی، پژوهشکده زنان و خانواده، شهرداری تهران، شورای فرهنگی و اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان توسعه ملی استعدادهای درخشان، معاونت پژوهشی سازمان اسناد و کتابخانه‌های کشور، شورای ملی، قوه قضائیه و دیوان عالی کشور، شورای فرهنگ عمومی کشور، فرماندهی نیروی انتظامی (فرجه)، اطلاعات ملی و سازمان امنیت و پلیس امنیت عمومی، گروه مطالعات زنان و خانواده، دانشگاه تهران، پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا، رئیس پژوهشکده جمعیت، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت علوم فرهنگ و ارشاد اسلامی و نظم نخبگان و کارشناسان حضور داشتند.