برندگان قرعه کشی ایران خودرو چقدر برنده شدند؟ – اخبار تجارت


به گزارش تجارت نیوز، فروش فوق العاده مانند دفعات قبل است، اختلاف قیمت کارخانه با بازار آزاد خودرو به حدی است که مشمولان زیادی در این طرح شرکت خواهند کرد و احتمال فراتر رفتن از ۵ میلیون شرکت کننده دور از انتظار نیست.

به گزارش ایران جب، ایران خودرو در دومین فروش فوق العاده پاییزه خودرو در سال ۱۴۰۱ ۵ محصول خود را روانه بازار کرد که تفاوت قیمت این خودروها با بازار آزاد به حدی است که خریدار حداقل ۹۴ میلیون تومان سود خواهد داشت.

سی و نهمین مرحله فروش فوق العاده ایران خودرو از روز پنجشنبه ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۱ به مدت ۴ روز آغاز شد. در طرحی که از دیروز در حال اجراست، ۴ پارس سال، سورن پلاس، ۲۰۷ دستی و اتوماتیک محصولات معمولی و سفارشی به قید قرعه عرضه می شود.

در این طرح فروش فوق العاده مانند دفعات قبل تفاوت قیمت کارخانه و بازار آزاد خودرو به حدی است که مشمولان زیادی در این طرح شرکت خواهند کرد و امکان فراتر رفتن از ۵ میلیون شرکت کننده دور از انتظار نیست.

سود چند ده میلیونی فروش فوق العاده

واقعیت این است که قیمت بازار و کارخانه ۴ محصولی که در طرح فروش ویژه آبان ۱۴۰۱ ایران خودرو عرضه می شود با آزاد حداقل ۹۴ میلیون تومان تفاوت دارد. با در نظر گرفتن زمان تحویل سه ماهه این ۴ خودرو، می توان گفت برندگان این دوره مانند دوره های قبل بین ۳۱ تا ۶۶ میلیون تومان «ماهیانه» درآمد خواهند داشت.

در این طرح فروش انحصاری قیمت کارخانه پارس بنزینی حدود ۱۶۵ میلیون تومان است. قیمت بازار آزاد این محصول حدود ۳۲۰ میلیون تومان است که بیشترین تقاضا و کمترین شانس سود برای این محصول و پژو ۲۰۷ دستی است.