بزرگترین هیئت تجاری روسیه وارد تهران شد – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، اتاق بازرگانی ایران میزبان هیئت تجاری روسیه به سرپرستی رئیس اتاق بازرگانی آن کشور خواهد بود.

به گزارش ایسنا، کاخ ایران از امروز میزبان یک هیئت تجاری ۱۲۰ نفره روسیه است. تجار و فعالان اقتصادی روسی حاضر در این هیئت به سرپرستی سرگئی کاترین رئیس اتاق بازرگانی و صنایع روسیه و به دعوت اتاق ایران فردا در کنفرانس تجاری ایران و روسیه در هتل اسپیناس پالاس شرکت خواهند کرد. به همراه ۶۰۰ تاجر و بازرگان ایرانی

مقامات دولتی و فعالان تجاری و اقتصادی دو کشور از جمله غلامحسین شفیع رئیس اتاق ایران، الکسی دیدوف سفیر روسیه در ایران، مهدی صفری معاون وزیر دیپلماسی اقتصادی، سرگی کاترین رئیس اتاق بازرگانی و صنایع روسیه رضایی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه، ژیگانشین رئیس نمایندگی بازرگانی روسیه در ایران، قربانی مشاور رئیس سازمان راهداری ایران در امور راهبردی و آموزش، وادیم چوباروف نایب رئیس اتاق روسیه بازرگانی و صنعت، کهکی، مدیرکل خدمات همکاری های گمرکی بین المللی، ولادیمیر پادالکو، نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع روسیه، هادی تیزوش تابان، رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه و الکسی والکین، مدیرعامل اتاق بازرگانی و صنایع روسیه روسی Expositor، در این کنفرانس سخنرانی خواهد کرد.

همچنین فردا بعدازظهر نشست های B2B تجار دو کشور در همین هتل برگزار می شود.

این هیئت به غیر از تهران به رشت، انزلی و اصفهان نیز سفر خواهد کرد. در این هیئت تجار و بازرگانان در زمینه های مختلف از جمله حمل و نقل، مواد غذایی، مصالح ساختمانی، پتروشیمی و فرآورده های نفتی، داوری بین المللی، برگزاری نمایشگاه و … حضور دارند. حضور دارند

بر اساس مذاکرات انجام شده، هیئت روسی به واردات مواد غذایی از جمله میوه های خشک، خوراک ماهی و میگو، محصولات پتروشیمی مانند پلی استایرن، مصالح ساختمانی مانند کاشی، سیمان و سنگ، واردات داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها و ویتامین ها، داروهای استروئیدی و … ابراز علاقه کردند. بانداژ و لبنیات مانند کرم یخی، واردات فرش ماشینی، واردات صنایع پلاستیک مانند ورق فویل، نوار پلیمری وینیل کلراید، پلی استر، رزین، پلاستیک و رنگ آب پایه، واردات تجهیزات پزشکی مصرفی و اولیه و ماشین آلات صنعتی (از قبیل) اگر ظرفیت صادرات ایران وجود داشته باشد.

مسئولان این کمیسیون همچنین از وجود شرایط برای صادرات مواد شیمیایی مانند بوتیل، غلات و روغن، چوب از روسیه به ایران خبر داده اند.