بهترین گرایش MBA در سال جدید چیست؟


همانطور که می دانید رشته MBA گرایش های مختلفی دارد که البته همه آنها در حوزه مدیریت هستند. در این مقاله به دنبال این هستیم که ببینیم بهترین ترند mba چیست و اگر گذشته قبلی خاصی ندارید. کدام یک از این گرایش ها برای شما موثرتر خواهد بود؟

با ما همراه باشید تا در مورد گرایش های مختلف MBA و تفاوت ها و مزایای آنها نسبت به یکدیگر بیشتر بدانید.

از گرایش های رشته و دوره مدیریت بازرگانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدیریت فروش و بازاریابی
  • مدیریت مالی و مدیریت موسسات مالی
  • روند مدیریت تولید و سیستم های تولید و پروژه
  • گرایش در مدیریت منابع انسانی
  • گرایشی در تجارت الکترونیک و مدیریت فناوری اطلاعات

اما بیایید ببینیم کدام یک از این روندها بر دیگری برتری دارد و شرایط برای هر کدام چیست.

با توجه به اهداف مهم تعیین شده در مشاغل مختلف، اعم از عرضه کننده کالا یا خدمات؛ روند مدیریت فروش و بازاریابی فعالیت زیادی خواهد داشت. ما در عصری زندگی می کنیم که بازار رقابت در حوزه بازاریابی بسیار گسترده شده است و مدت زیادی است که شکل سنتی بازاریابی جایگاه خود را ندارد.

رشته مدیریت مالی و مدیریت موسسات مالی با توجه به نیاز کلیه سازمان ها و ادارات دولتی و خصوصی و همچنین شرکت های کوچک و بزرگ یکی از کاربردی ترین و بهترین رشته های MBA محسوب می شود. این گرایش با درک نیاز به مهارت های حل مسئله و غلبه بر بحران ها در دوره های مالی شرکت ها، به مدیران مالی کمک می کند تا سازمان ها و شرکت های مختلف را از نظر تعادل مالی و شرایط اقتصادی به بهترین نحو هدایت کرده و به بالاترین سطح بهره وری دست یابند. دنبال می کنم

گرایش مدیریت تولید و سیستم های تولید و پروژه یکی از شاخه های مغفول مانده مدیریت MBA است که در سال های اخیر کمتر در مورد آن صحبت می شود و اتفاقا بسیار مفید است. این زمینه برای شرکت های تولیدی و به طور کلی برای تمامی سازمان ها و کسب و کارهایی که تولید محور هستند موثر خواهد بود و به طور کلی به هر نحوی که مربوط به مدیریت تولید باشد معنا پیدا خواهد کرد. مدیران پروژه و تولید با کسب مهارت های حرفه ای و ورود به بعد مدیریت هوشمند و دانش بنیان می توانند در بهترین شکل برای هدایت سازمان و بنگاه ها، کارخانجات و صنایع مختلف باشند.

مدیریت منابع انسانی باید بهره وری یک سازمان را به حداکثر برساند. حال تصور کنید اگر این شاخه از مدیریت MBA با فرصت های به روز و مشروط به دانش پیشرفته همراه باشد، وضعیت در شیوه مدیریت سنتی چگونه پیش رفته است و چگونه تغییر خواهد کرد. بنابراین برای تمامی سازمان ها، شرکت ها، مؤسسات و غیره که به نوعی با منابع انسانی سروکار دارند و تعداد منابع انسانی آنها برای داشتن دپارتمان مدیریت منابع انسانی کافی است، این گرایش MBA کاربردی خواهد بود. بدیهی است که فارغ التحصیل MBA در مدیریت منابع انسانی در مقایسه با یک مدیر سنتی و با تجربه می تواند شرایط منابع انسانی سازمان و شرکت را چندین برابر موثرتر سامان دهد و بالاترین سطح بهره وری را از آنها کسب کند.

اداره منابع انسانی

با این حساب می توان در نظر گرفت که آموزش در این زمینه می تواند با بازار کار گسترده ای مواجه شود و بهترین سطح بهره برداری از آن را تجربه کرد.

با توجه به دورانی که از شرایط سنتی گذشته تا تجارت الکترونیک و کاربرد فناوری اطلاعات در تجارت امروز داریم، گرایش mba تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات به عنوان یکی از بهترین گرایش ها در این حوزه مدیریتی شناخته می شود. برای اینکه تجارت الکترونیک و مدیریت فناوری اطلاعات را بهترین رشته mba بدانیم، بد نیست به میزان تمایل و استقبال از این رشته در سال های اخیر و البته تعداد مشاغل درخواست شده برای آن نگاهی بیندازیم.

همه شرکت های کوچک و بزرگ، موسسات دولتی و خصوصی، کارخانجات، صنایع و مشاغل مختلف، اگر در گذشته حتی تصور مبهمی از فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک نداشتند، امروز به اجبار رقابت خود باید وارد این عرصه شوند. بازار و با امنیت.همچنین به یک مدیر وابسته نیاز خواهند داشت. بنابراین، می توان فرض کرد که بازار کار گسترده ای برای این گرایش مدیریت mba وجود دارد و اینکه چگونه می توانید با مهارت بالا در آن به یک حرفه عالی دست پیدا کنید.

تجارت الکترونیک و مدیریت فناوری اطلاعات

با نگاهی به آنچه در بالا در مورد گرایش های مختلف mba دیدیم و توضیحات مختصری که از هر یک از آنها دیدیم، به نظر می رسد که مدال بهترین گرایش mba را می توان به همان اندازه بر دوش تجارت الکترونیک و مدیریت فناوری اطلاعات قرار داد. روند و گرایش های بازاریابی و مدیریت بازاریابی البته این بدان معنا نیست که سایر گرایش ها بازار مناسبی ندارند یا استقبال خوبی از آنها نمی شود. اما با توجه به شرایط دنیای تجارت و رقابت تجاری، این دو بازار داغ تری نسبت به بقیه دارند. شما در مورد آن چه فکر میکنید؟ اگر تصمیم به تحصیل در دوره MBA دارید، کدام یک از این گرایش ها را ترجیح می دهید و دلیل این انتخاب چیست؟

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟