بهره برداری از ۱۸ طرح سرمایه گذاری گردشگری در خراسان رضوی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، احمد دیناری گفت: با توجه به فرا رسیدن هفته دولت و از نظر برنامه ریزی سلام در مجموع ۱۸ طرح سرمایه گذاری گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در هفته جاری اجرا می شود.

رضوی معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان ادامه داد: این پروژه ها شامل دو هتل پنج ستاره، دو هتل دو ستاره، متلاین یک اقامتگاه بوم گردی، یک اقامتگاه سنتی، یک پایگاه اطلاعات توریستی، یک بازار صنایع دستی و یک موزه مردم شناسی است.

وی افزود: مجموع سرمایه گذاری در این پروژه ها بیش از ۳۸ هزار میلیارد ریال است که علاوه بر واحدهای اقامتی، سایر امکانات گردشگری در شهرستان های استان خراسان رضوی قرار دارد.

دیناری تصریح کرد: تعداد اشتغالزایی این پروژه ها در مدت زمان ساخت حدود ۳ هزار نفر است که پس از بهره برداری حدود ۸۶۸ نفر در این پروژه ها مشغول به کار خواهند شد.

رضوی معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان به روند سرمایه گذاری در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۲۸ پروژه مصوبات اصولی صادر شده است. و برای ۹ پروژه مجوز صادر شده است.

وی بیان کرد: پنج کارگروه ملی مرتبط با آمار چالش ها و ارائه راهکارها برای اجرای سرمایه گذاری های گردشگری در سطح کشور که خراسان رضوی به عنوان دبیر کارگروه. آمار چالش های هماهنگی بین نهادی و مشوق های سرمایه گذاری شناسایی شد و استان های اصفهان، مرکزی، قزوین، ایلام و لرستان در این کارگروه عضویت دارند.

دیناری افزود: در همین راستا اولین نشست معاونان سرمایه گذاری ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها در سوم و چهارم مرداد ماه سال جاری در تهران برگزار شد.