به حساب برخی شورشیان پول واریز کرده اند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، احمد وحیدی روز پنجشنبه در اولین همایش سراسری جهادگران تبیین دانشگاه که به همت سازمان بسیج اساتید کشور در معاونت مطالعات علمی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه یک استاد در ذهن شاگردانش جایگاهی تأثیرگذار دارد. وی گفت: اساتید دانشگاه با ذهن ها کار می کنند و اگر ذهن ها آماده باشد، شناخت حقیقت و حقیقت و شناخت واقعیات بسیار آسان می شود.

وزیر کشور افزود: اما اگر در جنگ بزرگ شناختی دشمن ذهن ها را تسخیر کرده باشد یا هوشیاری دچار اختلال بزرگی شده باشد، کار مشکل می شود.

وحیدی در ادامه خطاب به اساتید دانشگاه افزود: امروز در مجموعه نظام امپراتوری رسانه ای متخاصم و استکباری می بینید که دیگر بحث مبانی نیست و هیچکس از شما مبانی اسلام را نمی پرسد. یک بحث ساختاری

وی در ادامه به نقش رسانه‌های مخالف در قیام‌های اخیر اشاره کرد و تاکید کرد: جالب است که کسانی که ایران را به خاطر حمایت از غزه و لبنان مورد انتقاد قرار می‌دادند، اکنون کار خود را با شبکه فارسی زبان مرتبط با عربستان سعودی همسو می‌کنند. سر بریدن ۸۲ نفر در یک روز توسط عربستان سعودی یا به دلیل قطعه قطعه کردن یک روزنامه نگار، آنقدر رسوایی به پا کرد که حتی آمریکایی ها هم نتوانستند آن را پوشش دهند. در هر صورت باید دید وقتی عده ای به دستور یک شبکه مرتبط با عربستان سعودی اقدام کنند چه اتفاقی می افتد. این سوال مهم است. باید ببینیم دشمن چه می کند و چه کار باید بکنیم.

وزیر کشور با اشاره به تلاش رسانه ای غرب و آمریکا برای آسیب رساندن به انقلاب و مردم، یادآور شد: در آمریکا در یک هفته ۱۵۰۴ مقاله، در انگلیس در ۹ روز ۷۲۰ مقاله، در اتحادیه اروپا. از ۱۶ تا ۲۴ سپتامبر ۱۳۴ مقاله، i.e. آلمان ۸۳۰ مقاله، فرانسه ۶۵۵ مقاله، اسپانیا ۲۰۷ مقاله، ایتالیا ۴۹۷ با توجه مهسا امینی نوشته شده است. یک روز پیش نیز اعلام شد که ۲۴۰ میلیون یک توییت در آن بار شایعات حاکی از آن است که اینها برای چندین هزار کاربر است که از ربات ها استفاده می کنند.

واحدی افزود: ببینید دشمن چگونه کار می کند، خیلی بر خلاف واقعیات حقیقتی را نشان می دهد که برخی افراد به آن اعتقاد دارند. علیرغم همه تلاش‌های دشمنان، در شلوغ‌ترین روز راهپیمایی‌های اخیر، ۴۵ هزار نفر در این راهپیمایی‌ها شرکت کردند که تعداد زیادی از جوانان هیجان‌زده و پراحساس بودند. البته برخی از آنها سازماندهی و آموزش دیده بودند و با آنها بسیار خشن برخورد می شد. در ملاقات با تعدادی از مجروحان حوادث اخیر متوجه شدیم که این افراد سازماندهی شده و آموزش دیده به تعدادی از مجروحان گفته اند که می خواهیم چشمان شما را خاموش کنیم و آنها سعی کردند این کار را انجام دهند.

وزیر کشور ادامه داد: با تماشای اقدامات این افراد گاهی فکر می کردیم که چگونه یک مرد می تواند این همه کار را انجام دهد. کاسی قلب برخی از آنها در خارج از کشور تحصیل کردند و از خارج برای آنها پول فرستاده شد. در مورد فردی که در مقابل وزارت کشور دستگیر شده بود گفته می شد که مرتب به حسابش پول واریز می شد و هر ۱۰-۱۵ دقیقه حدود ۲۵-۳۰ میلیون به حسابش وارد می شد.

وی افزود: گروه های مختلفی در ناآرامی های اخیر فعال بودند. به عنوان مثال، هسته های سازمان یافته رژیم صهیونیستی فعال بودند و تعدادی برای هر کوکتل مهمانی مولوتف ۵۰۰ هزار تومان داده شد.

وزیر کشور درباره تجمعات برخی دانشگاه ها تاکید کرد: ۱۸ هزار نفر از اقشار مختلف در شلوغ ترین دانشگاه ها در تجمعات حضور داشتند و دانشجویان ما در مجموع ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بودند و اینطور وانمود می شد که همه دانشجویان ما در تجمعات هستند. این سوالات باید به درستی توضیح داده شود.

وحیدی افزود: یکی از اهدافی که دشمنان دنبال می کنند مشروعیت زدایی از اقتدار گفتمان و گفتار انقلاب است تا هر چه در صدا و سیما و رسانه ها گفته می شود نادرست است. Wohr آنچه رسانه های خارجی و متخاصم گفتند درست است.

وی افزود: حالا ببینید وضعیت اقتصادی جمهوری اسلامی را اینگونه نشان می دهند بخشی از بدترین اقتصاد دنیاست اما با دیدن اعداد و ارقام متوجه می شوید که اصلا اینطور نیست و مثلا در ۶ ماه گذشته رشد صنعت ما بالای ۵ درصد بوده است.

وزیر کشور با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: در واقع بحث گشت حجاب و بی حجابی و گشت ارشاد نیست و همانطور که رهبر انقلاب فرمودند قاطعانه با ایران مخالف هستند. و امروز می بینند که ایران در همه زمینه ها در حال رشد است».