بیش از ۴۵۰ شرکت دانش بنیان برای بومی سازی دارو با یکدیگر رقابت می کنند


با تلاش شرکت های دانش بنیان، بازار تولیدات داخلی رونق گرفته و وابستگی به بازار جهانی کاهش یافته است. تلاشی که منجر به رونق صنعت و تولید در کشور شد.

تحقق اقتصاد دانش بنیان یکی از اهدافی است که شرکت های دانش بنیان بر آن بنا شده اند. مجموعه های دانش و تخصص کشور که در دل خود رهبران علمی، نیروی کار تحصیل کرده و متخصص و نخبگان دانش را در خود جای داده است، به میدان می آیند و با صنایع پیوند می خورند. به نیازها و چالش های فناوری آنها پاسخ دهید.

بر این اساس اولویت های فناورانه کشور مشخص شد و شرکت های دانش بنیان با دانش و ظرفیت تخصصی آمادگی خود را برای سنجش توانمندی های خود اعلام کردند و شروع به کار کردند. نتیجه این حرکت ملی، ثبت ۷۵۷۱ شرکت دانش بنیان در کشور است که دانش و تخصص خود را در زمینه های مختلف به کار گرفته و کشور را در مسیر توسعه قرار داده اند.

یکی از این حوزه ها که با کمک شرکت های دانش بنیان دستاوردهای چشمگیری داشته است؛ حوزه دارو و فرآورده های پیشرفته، حوزه تشخیص و درمان است که در حال حاضر از تخصص ۴۵۹ شرکت دانش بنیان بهره می برد و محصولات خود را به بازارهای داخلی و بعضا جهانی عرضه می کند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟