بیماری روانی می تواند از بهداشت روزانه جلوگیری کند – وبلاگ Bipolar Burble


بیماری روانی می تواند از رعایت بهداشت روزانه جلوگیری کند. من قربانی این موضوع شده ام و بسیاری دیگر نیز قربانی این موضوع شده اند. برخی از افراد با اطمینان به من مراجعه کردند و گفتند که نمی توانند دندان های خود را مسواک بزنند و این باعث مشکلات اساسی دندان می شود. برخی دیگر با لحنی آرام گفتند که تا زمانی که خانه های خود را ترک نکرده باشند نمی توانند لباس های خود را بشویند. این نوع کارهای بهداشتی برای برخی از افراد مبتلا به بیماری های روانی جدی بسیار چالش برانگیز است. بنابراین، بیایید در مورد اینکه چگونه بیماری روانی می تواند از بهداشت روزانه جلوگیری کند صحبت کنیم. بیایید این موضوع را از گنجه بیرون بیاوریم و به نور تبدیل کنیم.

من با کسی آشنا شدم که نمی تواند بهداشت روزانه را اداره کند

وقتی ۱۸ ساله بودم با دوست پسرم زندگی می کردم. یکی از دوستانش روزی در آستان ما فرود آمد و می خواست با مبل ما تصادف کند. من متوجه شدم که دوستش اسکیزوفرنی دارد و بدون اجازه از مرکز بهداشت روانی که در آن زندگی می کرد خارج شد و در سراسر کشور به آپارتمان ما رفت.

این مدتها قبل از اینکه من یک چیز را در مورد بیماری روانی بدانم بود. من با دوستش همدردی کردم اما به صراحت می توانم بگویم که اصلاً اسکیزوفرنی را درک نمی کردم. حالا دوستش با وجود اینکه پراکنده و عجیب و غریب بود، پسر بسیار خوبی بود. یکی از اتفاقاتی که افتاد این بود که دوش نگرفت. و با گذشت زمان، چون روی مبل ما خوابیده بود، مبل ما شروع به بویی کرد که شبیه کسی است که دوش نمی‌گیرد. نمی دانستم چرا کسی دوش نمی گیرد، اما می دانستم که نمی خواهم کاناپه را بو کنم. بعد از آن مدتی از او خواستیم که برود.

امروز میفهمیدم چرا اون دوست دوش نگرفت. امروز اهمیت دریافت کمک اضطراری برای این شخص را می بینم. امروز جور دیگری با آن برخورد می کردم. اما این جوان ۱۸ ساله آگاهی نداشت.

مردم نمی دانند که بیماری روانی مانع از رعایت بهداشت روزانه می شود

اینگونه می توانم بفهمم که چرا یک نفر به یک فرد مبتلا به بیماری روانی نگاه می کند و به هیچ وجه نمی فهمد که چرا خود، موها، لباس هایش و غیره را نشسته است. من خیلی گیج بهش نگاه میکنم بالاخره انجام این کارها هیچ تاثیری ندارد. خوب، اگر اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی، افسردگی شدید و غیره ندارید، انجام این کارها نیازی به تلاش ندارد.

اما واقعیت این است که اگر بیماری روانی شما مانع از انجام کارهای بهداشتی روزانه می شود، شما تنها نیستید.

پخش کننده یوتیوب

کدام بهداشت روزانه می تواند از بیماری های روانی پیشگیری کند؟

من یک مشکل بزرگ با شستن مو دارم، اما این من هستم. بیماری روانی می تواند از هر کار روزانه جلوگیری کند اما برخی از کارهای بهداشتی که ممکن است از آن جلوگیری کند عبارتند از:

  • حمام کردن / دوش گرفتن
  • تمیز کردن دندان
  • شستن قسمت های خاصی از بدن مانند صورت
  • لباس تمیز بپوش

و من مطمئن هستم که دیگرانی هستند که به آنها فکر نکرده ام.

درک این نکته مهم است که افرادی که به دلیل بیماری روانی از رعایت بهداشت روزانه جلوگیری می کنند، به همدردی و کمک ما نیاز دارند، نه تحقیر ما. بله، متوجه شدم، هیچ کس نمی خواهد در اطراف یک انسان بدبو باشد، اما دلایلی برای این بو وجود دارد که فراتر از ترس های عادی یک فرد است.

نحوه برخورد با بهداشت روزانه در هنگام ابتلا به بیماری روانی

برخی از این روش ها را امتحان کنید:

  • اگر احساس می کنید نمی توانید دوش بگیرید زیرا کار زیادی می طلبد، سعی کنید یک دقیقه زیر آب گرم بایستید. درست است، ممکن است شما یک تمیز کننده درخشان دریافت نکنید، اما بسیار راحت تر است و می تواند از نظر ذهنی و ذهنی به شما کمک کند.
  • از ضد تعریق ها و دستمال مرطوب استفاده کنید. دستمال‌های تمیزکننده (معمولاً برای نوزادان ساخته می‌شوند) در اکثر داروخانه‌ها موجود است. می توانید از آن استفاده کنید و نیازی نیست چیزی را آبکشی کنید. بدون نیاز به آب.
  • شامپو خشک یکی از دوستان من است. وقتی نمی‌توانم آب را به ریشه‌های روغنی‌ام برسانم، می‌توانم یک شامپوی خشک در آنجا بیاورم. دو دقیقه طول می کشد و واقعا کمک می کند.
  • اگر نمی توانید دندان های خود را مسواک بزنید، از یک دهان شویه با آرد اضافی استفاده کنید و تا زمانی که ممکن است خوب بشویید. (همچنین از خمیردندانی استفاده کنید که آرد اضافی دارد، بنابراین هنگام مسواک زدن، محافظت بیشتری ایجاد می کند.)
  • اگر نمی‌توانید لباس‌ها را بشویید، کمک بخواهید. ممکن است دوستی مایل باشد در این مورد به شما کمک کند. در حین انجام آن قهوه سرو کنید و وقت آن را بگذارید که درباره چیزهایی که از دست داده اید صحبت کنید و چت کنید.

اگر نکات دیگری برای مقابله با بهداشت روزانه با یک بیماری روانی دارید، خوشحال می شوم آنها را در زیر بشنوم.

اگر فردی را می شناسید که بیماری روانی دارد و در رعایت بهداشت روزانه مشکل دارد

و لطفاً اگر کسی را می شناسید که بیماری روانی او مانع از رعایت بهداشت روزانه می شود، با او ابراز همدردی و همدردی کنید. به خاطر داشته باشید که در حالی که نظافت چیزی نیست، اما برای کسی که یک بیماری روانی جدی دارد مانند یک تخته سنگ غول پیکر در سربالایی است. تلاش مورد نیاز برای شما یکسان نیست. بیماری روانی افراد را به طرق مختلف تحت تاثیر قرار می دهد و این یکی از آنهاست. هر جا می توانید کمک کنید. و سعی کنید درک کنید که اکثر ما روی آن کار می کنیم. واقعا سخته

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر