تارا و ۲۰۷ راهی بورس شدند – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با توجه به پذیرش ۲ محصول تارا و ۲۰۷ در بورس کالا، تحویل آنها انجام می شود و با توجه به اینکه واقعی شدن قیمت محصولات یکی از محصولات است. حقوق سهامداران، مدیران ایران خودرو این مسئولیت را بر عهده دارند، باید اقدامات لازم را برای رعایت حقوق سهامداران انجام دهند.

به گزارش ایرنا، مجید عشقی به اطلاعیه ایران خودرو مبنی بر لغو تحویل خودروهای تارا و ۲۰۷ به بورس کالا اشاره کرد و گفت: روند پذیرش خودرو در بورس کالا را آغاز کرده ایم و این موضوع را در مراسم افتتاحیه خودرو اعلام کردم. معاملات مسیری که ما در این حوزه طی کرده ایم، جاده ای است بی بازگشت.

وی تصریح کرد: باید از ابتدا عرضه خودرو به صورت مرحله‌ای انجام می‌شد و عرضه با خودروهایی با قیمت بالاتر و حساسیت کمتر به قیمت آغاز می‌شد تا به مرور زمان برای ورود خودروهای دیگر برنامه‌ریزی شود.

عشقی اعلام کرد که پس از پذیرش خودرو در بورس کالا، پذیرش تارا و ۲۰۷ نیز در راه است که مورد بحث قرار گرفت.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: معمولاً بین پذیرش کالا و تحویل آن کالا همیشه فاصله زمانی وجود دارد و مدت زمانی لازم است تا مقدمات انجام و تحویل انجام شود.

وی تاکید کرد: در حوزه پذیرش همه کالاها در بورس کالا با مقاومت مواجه شده‌ایم و تقریباً می‌توان گفت در همه کالاها مانند پتروشیمی، محصولات فلزی و سیمان همیشه مقاومت وجود داشته است.

به گفته عشقی با خودروها هم با مقاومت مواجه هستیم اما قطعا جاده بی بازگشت است و باید تحویل انجام شود.

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه این یکی از حقوق سهامداران است که باید رعایت شود، گفت: مدیران شرکت های خودروسازی نیز مسئولیت دارند اقدامات لازم را برای رعایت حقوق سهامداران انجام دهند.

وی بر آگاهی سازمان بورس از شرایط و حساسیت های بازار خودرو تاکید کرد و افزود: از سال گذشته روند افزایش تولید و کاهش فشار مالی بر خودروسازان دنبال شد و اصلاحاتی در این زمینه در سه گانه انجام شد. ماه های تابستان

عشقی تصریح کرد: سازمان بورس و بورس کالا قطعا این موضوع را پیگیری می کند تا خودروهای تارا و ۲۰۷ در زمان مناسب در بورس کالا عرضه شوند.

به گفته رئیس سازمان بورس؛ با توجه به پذیرش این ۲ خودرو در بورس کالا، الزاما باید تحویل آنها انجام شود.

وی با بیان اینکه ممکن است بین پذیرش و تحویل تارا و ۲۰۷ در بورس کالا فاصله زمانی وجود داشته باشد، افزود: برای شکستن مقاومت و همچنین تحویل در بورس به زمان و تعامل با ذینفعان نیاز داریم، بنابراین شرایط مهیا است. .