ترامپ بازنده بزرگ انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ آمریکا است


اگرچه نزدیک به ۲ روز از انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا (۲۰۲۲) می گذرد و با وجود پیشروی حزب جمهوری خواه در کسب نتایج بهتر در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا، هنوز برنده این انتخابات مشخص نیست، اما بسیاری از رسانه های آمریکایی در تحلیل های خود دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را بازنده بزرگ این دور از انتخابات می دانند.

به گزارش عصر ایران، ترامپ که برای انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ فعالیت می کند، تبلیغات گسترده ای در حمایت از برخی از نامزدهای جمهوری خواه کنگره و فرمانداری انجام داده و گفته است که در حمایت از نامزدهای جمهوری خواه، به ویژه او که از او حمایت می کند، «طوفان قرمز» به راه افتاده است. اکثر نامزدهای مورد حمایت او در انتخابات شکست خوردند.

پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات علیه ترامپ، موجی از اتهامات و انتقادات از سوی محافل جمهوری خواه و رسانه های آنها به راه افتاد.

از میان ۱۵ نامزدی که ترامپ برای ورود به مجلس نمایندگان آمریکا تأیید کرد، تنها ۲ نامزد موفق شدند و از ۱۱ نامزد مورد حمایت وی برای ورود به مجلس سنا، تنها ۵ نامزد موفق به کسب کرسی سنا شدند.

نتایج اولیه رای گیری نشان می دهد که نه موج قرمزی که ترامپ بارها در سخنرانی های انتخاباتی خود از آن صحبت کرده است خبری نیست و نه نامزدهای مورد حمایت او کارنامه موفقی در کسب رای داشته اند.

ترامپ بازنده بزرگ انتخابات میان دوره ای 2022 آمریکا است

همزمان با انتخابات میان دوره ای آمریکا، ترامپ گفت که در ۱۵ نوامبر (۵ روز دیگر) سخنرانی مهمی خواهد داشت و اخبار مهمی را به مردم اعلام می کند.

ناظران حدس می زدند که این خبر مهم در واقع اعلام نامزدی وی برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ باشد.

حال با این نتایج و موج انتقاداتی که از سوی محافل جمهوری خواه به ترامپ وارد شد، باید دید که آیا رئیس جمهور ماجراجوی سابق آمریکا به برنامه قبلی خود در ۱۵ نوامبر عمل خواهد کرد یا خیر؟

ترامپ روز چهارشنبه (دیروز) در مقاله ای که در شبکه اجتماعی خود (میراث اجتماعی) به اشتراک گذاشت، از نتایج انتخابات میان دوره ای ابراز نارضایتی کرد و نوشت: «انتخابات «تا حدودی ناامیدکننده» بود اما «شخصاً یک پیروزی بزرگ بود. “

بسیاری از جمهوری خواهان از عملکرد ترامپ در این دوره از انتخابات عصبانی هستند. آنها به درستی می گویند که ترامپ تحت عنوان حمایت از نامزدهای جمهوری خواه و در پشت این عنوان، در واقع به دنبال تبلیغات برای خود بود تا نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ اعلام کند.

شکست نامزدهای مورد حمایت ترامپ در پیروزی احتمالا تنش های سیاسی بین ترامپ و نخبگان جمهوری خواه را افزایش می دهد.