ترس از تنهایی – Talkspace


درمان خود فوبیا

گزینه های درمانی بالینی برای اتوفوبیا مانند گزینه های درمانی برای سایر فوبیا است. همه فوبیاها مبتنی بر بیان ترس های غیر منطقی هستند و هدف درمان کاهش این ترس ها است. درمان بر کمک به یادگیری و درک بهتر وضعیت خود متمرکز است تا بتوانید اقداماتی را برای کاهش دفعات و شدت حملات خود انجام دهید.

درمان اتوفوبیا معمولاً شامل ترکیبی از موارد زیر است:

روان درمانی

تکنیک هایی مانند مواجهه درمانی و درمان شناختی رفتاری (CBT) اغلب استفاده می شود. درمان از طریق مواجهه او به تدریج شما را در معرض هر چیزی که از آن می ترسید به روش و محیطی امن و کنترل شده قرار می دهد. CBT چندین تکنیک عملی را با هم ترکیب می کند تا به شما کمک کند با اضطراب شدید ناشی از ترستان بهتر مقابله کنید.

دستور العمل های دارویی

همچنین ممکن است از بتابلوکرها و بنزودیازپین ها استفاده شود. مسدود کننده های بتا مسدود کردن عملکرد آدرنالین (اپی نفرین) برای کند نگه داشتن ضربان قلب و پایین نگه داشتن فشار خون و گشاد کردن عروق خونی برای سازگاری با جریان خون. بنزودیازپین ها پیام های بین مغز و بدن را کند می کند و اثر آرام بخش خفیفی دارد.

تعدیل سبک زندگی

بسیاری از افرادی که از اتوفوبیا رنج می برند، یادگیری و تمرین معمول برخی از عادات سبک زندگی را مفید می دانند که به آرامش ذهن، افزایش تمرکز، کاهش اضطراب و بازگرداندن عملکرد طبیعی زودتر هنگام حمله اتوفوبیا کمک می کند.

اگر فکر می کنید مبتلا به اوتیسم هستید، فواید یوگا، مدیتیشن ذهن آگاهی، پرانایاما (تمرینات تنفس عمیق)، انواع مختلف ورزش های نیمه سنگین، نگرش مثبت عمدی، و تغذیه مناسب را در نظر بگیرید. همه اینها ممکن است به کاهش یا تسکین علائم اتوفوبیا در طول زمان کمک کند.

قفل کردن در طول همه‌گیری می‌توانست به مقابله با ترس از تنهایی کمک کند و منجر به مقابله با این ترس به روش‌های ناسالم، مانند الکل، پرخوری یا حتی افکار خودکشی شود. بدانید که تنها نیستید و کمک همیشه وجود دارد، بنابراین در صورت تمایل با یک درمانگر تماس بگیرید تا در مورد گزینه های درمانی مناسب شما صحبت کنید. ”

جادوگر فضای گفتگو دکتر. کارمن اسمیت LCSW DD

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر