ترس از شکست – فضای گفتگو


دارویی

داروهای تجویزی نیز می توانند همراه با درمان استفاده شوند، به ویژه در مراحل اولیه، برای کاهش استرس و اضطراب کوتاه مدت که ممکن است به ترس شدید شما از شکست کمک کند. برخی از افراد مبتلا به آگورافوبیا از بتا بلوکرها برای جلوگیری از افزایش سرعت آدرنالین در قلب و افزایش فشار خون قبل از رویدادهای استرس زا استفاده می کنند.

برخی دیگر از آرام بخش های خفیف استفاده می کنند تا در موقعیت های مضطرب آرام شوند. بنزودیازپین ها و مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) نیز ممکن است برای درمان علائم آگورافوبیا تجویز شوند.

تعدیل سبک زندگی

برخی از افراد می توانند با موارد خفیف آگورافوبیا بدون کمک حرفه ای یا داروهای تجویزی مقابله کنند. برخی از تغییرات سبک زندگی ممکن است مفید باشد.

به عنوان مثال، یادگیری و تمرین تمرینات مدیتیشن ذهن آگاهی به طور معمول می تواند به شما کمک کند سرعت خود را کاهش دهید، در لحظه زندگی کنید و از افکار منحرف کننده شکست یا عملکرد ناکافی جلوگیری کنید.

سایر تلاش‌های آرام‌سازی نیز ممکن است مفید باشند. یوگا، جلسات تنفس عمیق، یادداشت روزانه و ماساژ می تواند به شما کمک کند استرس را کاهش دهید و با اضطراب در مورد چالش بعدی خود مقابله کنید. یک ذهن آرام و متمرکز بهتر از یک ذهن عصبی و بدون تمرکز می تواند ترس از شکست را کنترل کند.

برخی تحقیقات نشان می دهد که مداخلات مختلف ذهن آگاهی می تواند برای افراد مبتلا به آگورافوبیا موثر باشد. یادگیری تکنیک‌های تمرکز حواس می‌تواند در مقابله با مشکلات اجتنابی یا اضطرابی که از آگورافوبیا نشات می‌گیرد کمک زیادی کند.

همه ما سزاوار این هستیم که راضی باشیم و به توانایی های خود اعتماد داشته باشیم. اگر فکر می کنید ترس شما از شکست خارج از کنترل است و به اصلاحات سبک زندگی که در بالا ذکر شد به خوبی پاسخ نمی دهد، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که به دنبال کمک حرفه ای باشید. درمان فوبیا هر چه زودتر سفر خود را شروع کنید مؤثرتر است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر