ترس دشمن از حضور میلیونی/ قیام روز علیه استکبار معادلات دشمن را بر هم زد


به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی در خطبه های سیاسی دینی خود در خصوص نماز جمعه این هفته با بیان اینکه ۲۲ آبان روز دانش آموز و مبارزه با استکبار است، گفت: حضور و غیاب علاوه بر ترساندن دشمن، جزئی از نماز جمعه است. ایمان جامعه به شعار “مرگ بر آمریکا” و اعتقاد به اعتقادات.

وی با اشاره به اینکه امروز میلیون ها نفر در سراسر کشور شعار مرگ بر آمریکا سر دادند، افزود: رسانه های دشمن از ترس حضور میلیونی مردم را بسته و چیزی در این باره نگفتند.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه قیام مردم ایران اسلامی معادلات جهان را بر هم زد، تصریح کرد: تاریخچه عملکرد ۱۲۰ سال اخیر آمریکا باید مورد بررسی قرار گیرد، هجمه به کشورهای مختلف توسط آمریکای استکبار انجام شده است. و در جایی که احساس می کند منافع او در خطر است وارد می شود

وی با اشاره به اینکه آمریکا قصد داشت علاوه بر ایران با چین نیز مقابله کند زیرا فعالیت این کشور را به نفع خود نمی دانست، خاطرنشان کرد: این نشان می دهد که مشکل آمریکا منافع آن است وگرنه چین کشور اسلامی نیست. اما چرا در عربستان موضوع حقوق بشر نیست زیرا منافع آمریکا در این کشور تضمین شده است.

شعبانی با تاکید بر اینکه دشمنان امروز با تمام قوا در مقابل ملت ایران ایستاده اند اما حضور مردم پاسخگوی آنهاست، گفت: امروز دشمن با فضای مجازی و دروغ های رسانه ای سعی در تسخیر اذهان و افکار جوانان ما دارد.

وی با بیان اینکه همه باید در همه جا به ویژه در مدارس از تبیین جهاد و کار در این زمینه صحبت کنند، خاطرنشان کرد: منکر مشکلاتی مانند مشکلات اقتصادی و معیشتی نیستیم، اما راه حل آن هرج و مرج، نفرت پراکنی و کینه توزی نیست. اسلحه مردم هم مخالف این روش هستند.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال نابسامانی اجتماعی است گفت: شعور اجتماعی و سیاسی می تواند این جنگ ترکیبی علیه کشور را دفع کند.

وی با بیان اینکه مشکلات باید با گفت و گو حل شود، تصریح کرد: همانطور که گفتم مشکلات وجود دارد اما راه حل آن بر هم زدن نظم عمومی و تضعیف پلیس نیست، وقتی پلیس تضعیف می شود امنیت زیر سوال می رود و قضیه ورود به آن زیر سوال می رود. داعش و حادثه ای مثل ترور در شاهچراغ رخ می دهد.

شعبانی با تاکید بر اینکه شهدای شاهچراغ را باید در مساجد تجلیل کرد، ادامه داد: آرتین را دعوت کنید، او نماد کودک مظلومی است که مورد ظلم مستکبران قرار گرفت، اما از حقوق خود چیزی نمی گوید.

وی در ادامه با انتقاد از فتنه گران و عوامل دشمن با بیان اینکه ماجرای جنایات شمر و یزید را شنیده ایم اما ندیده ایم و امروز هم شاهد هستیم، گفت: چرا باید به کسی حمله کنیم که امنیت ما را تامین می کند. ? در زمان سیل و زلزله نیروهای مردمی و بسیج به کمک می آیند و امروز این بسیج است که فقر را در روستاها از بین می برد.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه بسیج، سپاه و ارتش برای رفع محدودیت ها و کنترل ویروس کرونا تلاش می کنند، تصریح کرد: چرا امروز باید به پاسداران توهین شود؟ یا اشتباه روحانی که در سیستان به شهادت رسید چه بود؟

وی با اشاره به اینکه همه گروه های مطالبه گر ما باید در خصوص مشکلات به مسئولان مراجعه کنند، افزود: باید تظاهرات جنایات استکبار را آغاز کنند.

شعبانی در ادامه با تاکید بر اینکه همه مواظب اعمال و رفتار خود باشند، گفت: مسئولی که کارش را درست انجام نمی دهد مقصر است، مسئولی که با مفسد بی خیال برخورد می کند، مسئولی که کار مردم را انجام نمی دهد. مقصر است

وی با بیان اینکه باید مسئولانی را که در کار مردم دخالت می کنند و رشوه می گیرند و اگر متولی کار نکرد مطالبه گری کنیم شناسایی و اخراج کنیم، تصریح کرد: در این راه ستاد استان به نفع مردم کار می کند.

امام جمعه همدان گفت: در راهپیمایی ها باید برنامه ریزی هماهنگ و رفع مشکلات صورت گیرد.

انتهای پیام/۳۱۴۰/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید