تروئیکای اروپایی اتهامات علیه ایران را تکرار کرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، تروئیکای اروپایی قصد دارد توپ را به زمین ایران بیندازد و مدعی است تهران نباید در مذاکرات هسته ای خواسته های غیرواقعی داشته باشد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه مشترک کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان آمده است: ایران نباید خواسته های غیرواقعی را خارج از چارچوب طرح جامع اقدام مشترک در مذاکرات مطرح کند.

گفتنی است، مذاکرات لغو تحریم ها و بازگشت آمریکا به توافق برجام در دولت سیزدهم از ابتدای دی ماه سال گذشته در وین آغاز شد، اما به دلیل سبکسری واشنگتن، این مذاکرات در اسفندماه پایان یافت. . پس از وقفه ای چند ماهه، دور جدیدی از مذاکرات در روزهای ۷ و ۸ ژوئیه در دوحه قطر برگزار شد، اما تاکنون به نتیجه روشن و روشنی منتهی نشده است و سرنوشت برجام همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. عدم قطعیت.

علی باقری روز چهارشنبه از سفر خود به وین، پایتخت اتریش برای شرکت در دور جدید مذاکرات لغو تحریم ها و احیای برجام خبر داد. مسئولیت بر عهده کسانی است که توافق را نقض کردند و نتوانستند از میراث ننگین گذشته فاصله بگیرند. آمریکا باید قدردان فرصتی باشد که سخاوتمندی اعضای برجام فراهم شده است. توپ در زمین آنهاست تا بلوغ نشان دهند و مسئولانه عمل کنند.

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نیز عصر دیروز از عزیمت خود به وین برای از سرگیری مذاکرات هسته ای بر اساس پیشنهاد جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خبر داد. رابرت مالی قبل از این گفتگوها در New American Spacecraft نوشت: انتظارات ما محدود است، اما ایالات متحده از تلاش های اتحادیه اروپا استقبال می کند و آماده است تا با حسن نیت به توافق برسد.