تظاهرات علیه نتانیاهو در آستانه انتخابات آینده + فیلم


به گزارش خبرگزاری فارس، در حالی که قرار است فردا سه شنبه پنجمین دوره انتخابات سراسری رژیم صهیونیستی در چهار سال اخیر برگزار شود، تظاهرات علیه نخست وزیر سابق این رژیم و رهبر اپوزیسیون خبرساز شده است.

منابع رسانه ای از شهر تل آویو در فلسطین اشغالی گزارش دادند که تعدادی از مخالفان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق و رهبر کنونی اپوزیسیون در فلسطین اشغالی، علیه وی در شهر تل آویو تظاهرات برگزار کردند.

به گزارش راشا تودی، جمعی از مخالفان بنیامین نتانیاهو تظاهراتی را در تل آویو ترتیب دادند و با سردادن شعارهایی علیه نخست وزیر سابق خواستار حضور صهیونیست ها در انتخابات روز سه شنبه (فردا) شدند.

معترضان در تل آویو با اشاره به پرونده های حقوقی موجود بنیامین نتانیاهو در دادگاه های رژیم، نخست وزیر سابق فلسطین اشغالی را فاسد خواندند و هشدار دادند که وی در تلاش برای سرقت انتخابات است.

تظاهرات اعتراضی علیه بنیامین نتانیاهو در شرایطی برگزار شد که پنجمین انتخابات سراسری رژیم صهیونیستی در چهار سال اخیر باید فردا در فلسطین اشغالی برگزار شود.

با وجود تجمع اعتراضی مخالفان نتانیاهو در تل آویو، نتایج آخرین نظرسنجی ها در فلسطین اشغالی نشان می دهد که او نسبت به سایر مدعیان شانس بیشتری برای تشکیل کابینه و بازگشت به قدرت دارد.

به گزارش شبکه «سی ان ان»، نتایج جدیدترین نظرسنجی های روزنامه «هاآرتص» نشان می دهد که حزب بنیامین نتانیاهو (حزب لیکود) قطعاً بیشترین کرسی های کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) را به دست خواهد آورد.

بر اساس این نظرسنجی ها، حزب لیکود با کسب حدود ۳۰ کرسی پارلمان احتمالاً رهبر احزاب خواهد بود و حزب یائیر لاپید، نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی (حزب یش آتید) در رتبه دوم قرار خواهد گرفت.

اگر نتایج انتخابات فلسطین اشغالی صحت داشته باشد، هیچ حزبی به تنهایی قادر به تشکیل کابینه نخواهد بود و چاره ای جز ائتلاف با احزاب دیگر برای به دست آوردن حد نصاب تشکیل کابینه نخواهد بود.

بحران سیاسی رژیم صهیونیستی به دلیل ناتوانی احزاب در جمع آوری آرای لازم برای تشکیل کابینه، باعث شده تا صهیونیست ها در چهار سال گذشته پنج بار انتخابات برگزار کنند.

انتهای پیام/م
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید