تظاهرات مردمی در برلین در اعتراض به ارسال سلاح به اوکراین + فیلم – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هزاران نفر در برلین پایتخت آلمان در اعتراض به افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی و صرف میلیاردها پول توسط دولت کشورشان به خیابان ها آمدند. برای خرید اسلحه

به گزارش این رسانه، ساکنان برلین تظاهرات اعتراضی بزرگی را علیه افزایش قیمت ها و عرضه سلاح برای دامن زدن به درگیری های نظامی به ویژه در اوکراین آغاز کرده اند.

تظاهرکنندگان اروپایی با در دست داشتن پلاکاردهای اعتراضی مانند “اروپا توسط آمریکا به اعماق فاجعه فرو رفت” و “بیایید مخازن در خطوط لوله گاز را آب کنیم”، انزجار خود را از سیاست مقامات اروپایی اعلام کردند.

سازمان دهندگان این تظاهرات تاکید کردند که مقامات آلمان و ناتو به بهای رفاه شهروندان خود به درگیری دامن می زنند.

پیش از این رسانه های آلمانی نیز از آغاز رکود در اقتصاد آلمان خبر داده بودند.

در هفته‌های اخیر، هزاران نفر در مرکز برلین در پاسخ به فراخوان حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان (AFD) در اعتراض به سیاست‌های انرژی دولت اولاف شولز، صدراعظم آلمان تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان که برخی از آنها پرچم های آلمان، پرچم های روسیه و پرچم های سیاه، سفید و قرمز را که نماد راست افراطی آلمان هستند به اهتزاز در می آوردند، شعار “ما مردم هستیم” سر دادند. (رابرت) هابک باید برود.

لازم به ذکر است که روبرت هاوبیک وزیر اقتصاد آلمان است. تظاهرکنندگان همچنین به ارسال سلاح های غربی به اوکراین اعتراض کردند.