تعدادی از پزشکان خواستار محرمانه ماندن ارتباط پزشک و بیمار و عدم استفاده از آمبولانس توسط نیروهای امنیتی شدند.


امروز شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اطلاعیه ای دخالت نیروی انتظامی در روند درمان را بی اساس خواند و آن را شایعه پراکنی و شیطنت رسانه های معاند توصیف کرد.

به گزارش ایرنا؛ در این بیانیه آمده است: پنجشنبه گذشته حدود ۲۰۰ نفر از پزشکان مشهدی با حضور در ساختمان سازمان نظام پزشکی مشهد، ادعاها و مطالباتی را مبنی بر محرمانه بودن ارتباط پزشک و بیمار، عدم اخلال در خدمات رسانی به دو طرف درگیر و عدم ارائه مطالبات مطرح کردند. استفاده از آمبولانس توسط نیروهای امنیتی داشتند.

این اطلاعیه افزود: امروز شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اطلاعیه ای اظهارات اخیر این پزشکان مبنی بر دخالت نیروهای امنیتی در روند درمان و دسترسی به اسرار پزشکی بیماران را بی اساس خواند.

در بخشی دیگر از این اطلاعیه آمده است: کلیه سوابق بیماران از بدو ورود، بستری و ترخیص به صورت شفاف جمع آوری شده و تنها پرسنل معالج به اطلاعات مربوطه دسترسی دارند.

در این اطلاعیه به عملکرد شبانه روزی و حرفه ای اورژانس این دانشگاه اشاره شده و آمده است: ارائه خدمات حتی در حوادث اخیر توسط کادر پزشکی در محیطی آرام با امنیت کامل روحی و روانی به دور از شایعات و اتهامات. بدخواهان مردمی ایران با نهایت دقت و توجه به بیمارانی که در حوادث اخیر با ادعای کذب و شیطنت آمیز رسانه های معاند و انتشار این شایعه در فضای مجازی و بین مردم مبنی بر انتقال نیروهای امنیتی توسط آمبولانسی که در حال کار بود به شدت آسیب دید و اورژانس ۱۱۵ که هیچ ارتباطی با حوادث اخیر نداشتند نیز در حین انجام ماموریت مجروح شدند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این اطلاعیه تاکید کرد: در جریان حوادث اخیر هیچ نیروی حراست و نگهبانی در هیچ یک از بیمارستان های تابعه این دانشگاه اعم از خصوصی، خیریه و دولتی حضور نداشتند و حفظ حریم بیمارستان ها بر عهده آنها بود. افسران سخت کوش نیروی انتظامی

این دانشگاه اتهامات بی اساس و ناآگاهانه برخی افراد با لباس پزشکی را دلیلی بر بدبینی به نظام سلامت می داند و از مراجع قضایی و مسئولان به ویژه سازمان نظام پزشکی مشهد خواسته است با متخلفان و عاملان این اتهامات برخورد کنند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۸۰ درصد از جمعیت ۶۸۷۰ هزار نفری مشهد و ۱۵ شهر دیگر خراسان رضوی را با ارائه خدمات بهداشتی تحت پوشش قرار می دهد. دانشکده دندانپزشکی مشهد به عنوان قدیمی ترین دانشکده دندانپزشکی ایران شناخته می شود.