تعداد واردکنندگان خودرو به ۱۲ شرکت رسید – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، سخنگوی وزارت امنیت با اشاره به اینکه اسامی ۷ شرکت به عنوان واردکننده خودرو از پیش اعلام شده است، گفت: با اضافه شدن ۵ شرکت به فهرست واردکنندگان خودرو، تعداد واردکنندگان خودرو به این فهرست رسیده است. ۱۲ شرکت

به گزارش فارس، امید کلیباف درباره واردات خودرو و شرکت های واردکننده خودرو گفت: پس از ابلاغ آیین نامه واردات خودرو و متعاقباً اعلام اسامی ۷ شرکت واردکننده خودرو، این شبهه به وجود آمد که شاید وزارت واردات خودرو این ۷ خودرو را در انحصار خود درآورده است. قرار داده است

سخنگوی وزارت حراست گفت: هیچ محدودیتی برای شرکت های متقاضی واردات خودرو وجود ندارد و در صورتی که شرکت متقاضی واردات خودرو شرایط مندرج در اساسنامه را داشته باشد، به فهرست شرکت های واردکننده خودرو اضافه می شود.

وی افزود: به همین دلیل است که تا کنون فهرستی از ۷ شرکت واردکننده خودرو که اسامی آنها زودتر اعلام شده است. ، اضافه.

سخنگوی وزارت امنیت افزود: از این رو فهرست شرکت های واردکننده خودرو در حال حاضر به ۱۲ شرکت رسیده است در حالی که این فهرست همچنان مفتوح است و به محض اینکه شرکت متقاضی واردات خودرو شرایط لازم در مقررات واردات خودرو را داشته باشد، اقدام به انجام آن می کند. به لیست واردکنندگان خودرو اضافه شود.

کلیباف واردات خودرو را از خودروهای برند کره ای، ژاپنی و اروپایی عنوان کرد و گفت: باید بگویم خودروهایی مانند هیوندای اکسنت، هیوندای E10، میتسوبیشی میراژ، چانگان CS 35، ام جی ۳ و ام جی ۶، سیتروئن ۳ و محصول فولکس واگن (سئات) است. از جمله خودروهایی است که به کشور وارد خواهد شد و این خودروها در محدوده قیمتی حدود ۱۰ هزار یورو قرار دارند.

لازم به ذکر است پیش از این اسامی ۷ شرکت سایپا، پارس خودرو، سایپا – سیتروئن، تجارت و پشتیبانی بین المللی کرمان خودرو، فردا خروسزی، مکست موتور، آرین موتور پویا به عنوان واردکننده خودرو اعلام شده بود.