تغییرات توزیع آب زمزم در سال های اخیر + عکس و فیلم


به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، پس از شیوع این بیماری تاج پادشاهی توزیع آب زمزم در مسجدالحرام متوقف شد و پس از مدتی درهای خانه خدا به روی زائران بسته شد.


مسجدالحرام

اما در سال اول برپایی حج تمتع در ایام کرونا که ۱۰۰۰۰ نفر از ساکنان عربستان به حج مشرف شدند، کولمان و حتی سایر منابع توزیع آب زمزم جمع آوری شد و آب زمزم فقط در یک مورد بین زائران توزیع شد. -بطری های آب شخصی


توزیع آب زمزم در کلمان

سپس در حج سال گذشته متولیان مسجد الحرام آب زمزم را در بطری های در بسته از طریق وسایل الکترونیکی توزیع کردند. بنابراین آب زمزم در دستگاه قرار گرفت و این دستگاه به جهات مختلف حرکت کرد تا نمازگزاران در صورت نیاز بتوانند آب را خارج کنند.


روش جدید توزیع آب زمزم در آستانه حاج تماتو پارسال اجرا شد

اما امسال با عادی شدن شرایط و پذیرایی حدود یک میلیون زائر حج از کشورهای مختلف، متولیان مسجد الحرام بار دیگر استکان های آب زمزم را در مسجد الحرام قرار دادند.


توزیع آب زمزم نزدیک کعبه

اکنون با افزایش تعداد زائران و استقبال زائران خارجی عمره، کولرهای آبی در مسجد الحرام تعبیه شده و تعداد این آبسردکن ها افزایش یافته است تا زائران بتوانند آب زمزم را در نقاط مختلف بنوشند. خانه خدا

بازگشت کلمن های آب زمزم به حرم مطهر


مسجدالحرام – امروز دوشنبه دوم آبان ماه است

چشمه اصلی زمزم در سمت حجرالاسود است که در گذشته این آب را از سطل طنابی می کشیدند و زائران از این آب می نوشیدند. اما اکنون این چاه زیر زمین است و اطراف آن شیشه قرار داده شده و زائران می توانند دهانه این چاه را پشت شیشه ببینند. همچنین ورود زائران به آنجا ممنوع است و آب زمزم توسط پمپ های برقی خارج و در منبع اصلی قرار می گیرد و مقداری از آن در منبع کولر بین زائران توزیع می شود.

در حال رشد است خنک کننده آبتوزیع آب زمزم در مسجد الحرام – یکشنبه

در سال های اخیر به طور متوسط ​​هر روز ۱۰۰۰۰ متر مربع آب زمزم بین زائران توزیع شد و البته علاوه بر مسجدالحرام، مقداری از این آب به مدینه منوره نیز منتقل می‌شود تا زائران حرم نبی اکرم و قبرستان باکیان نیز از آن آب بنوشند. این آب مبارک .

فروش آب زمزم در عربستان ممنوع است. همچنین امسال متولیان خانه خدا صادرات آب زمزم از این کشور و قرار دادن بطری آب زمزم در چمدان زائران در ایام حج را ممنوع کردند.

به گزارش فارس بر اساس گزارش خانه داران خداوند، در سه ماه گذشته بیش از ۲ میلیون زائر به خانه خدا مشرف شده اند و پیش بینی می شود تعداد زائران و زائران عمره افزایش یابد که نشان دهنده عادی شدن وضعیت پس از شیوع این بیماری است. تاج پادشاهی و در مسجدالحرام ۲ سال محدودیت وجود دارد. البته به دلیل نامشخص بودن روابط ایران و عربستان، برپایی عمره واحد برای ایرانیان در هاله ای از بلاتکلیفی قرار دارد.

انتهای پیام/ت ۴۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید